Yirmi Yaş Dişi Nedir? Hangi Durumlarda Çekilir?

Emrah KARA tarafından 17 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır.
Yirmi yaş dişleri eğer düzgün çıkmazlar ise her zaman kişiler için bir sorun olmaya başlayacaklardır. Eğer yirmi yaş dişleri olması gerektiği gibi normal bir şekilde çıkıyorsa o zaman çekilmesine gerek duyulmamaktadır. Ancak yan bir şekilde çıkıyorlarsa eğer mutlak sorunlar oluşacağından çekilmesi en doğru karardır.


Çekilmesi gereken yirmilik dişler zamanla ağrı yapabilir ve etrafındaki diğer dişleride çürütme olasılığı bi hayli fazladır. Etrafındaki dişleri çıktığı yöne doğru ittirdiği için öndeki diğer dişlerin çapraşık olmasına sebebiyet verebilir. Bu gibi durumlarda yirmi yaş dişinin çekilmesi en doğru karardır.

Bu ve bunun gibi sorunlarda yirmi yaş dişinin mutlaka uzman bir diş hekimi ve diş cerrahının çekmesi gerekmektedir. Yirmi yaş dişinin yan bir şekilde çıkması hastanın ağzında iltihapa neden olur. Hastanın şiddetli derecede ağrı duymasına ve yüzünün aşırı bir şekilde şişmesine neden olmaktadır. Öndeki diğer dişlere baskı yaptığı için o dişlerinde eğri ve çağraşık olmasına sebebiyet verir. Eğer dişte iltihap varsa yirmilik dişi çekmek mümkün değildir. İlk olarak hekimin vereceği bir antibiyotik yardımıyla iltihabın kurutulması gerekir. Daha sonra ise işinin uzmanı profesyonel bir diş hekimi dişin çekimini gerçekleştirebilir.


7 sene önce yazılmıştır.
"Yirmi Yaş Dişi Nedir? Hangi Durumlarda Çekilir?" bu yazı 17 Kasım 2010 tarihinde saat 23:37 sularında "Diş Çekimi" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Can uğur dedi ki:

   20 (yazıyla yirmi) Yaş üstü kim varsa hep atarlarda giderlerde bunalımlarda bence yirmi yaştan sonrasını atalım çöpe gitsin.

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML