Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

Emrah KARA tarafından 28 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
İnsanların birçoğu hayatlarının belirli dönemlerinde sivilce sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Fakat kimi kişilerin sivilceleri zamanla yaraya dönüşür ve uzun zaman geçmeyecek izler bırakırlar. Bu izler kişilerde çeşitlü psikolojik sorunlara bile neden olabilmektedir.


Fazla sert olan sivilceleri sıkmak bu izlerin oluşmasında en önemli etkenlerdendir. Size yarar sağlamayacağının farkındayım ancak yeni sivilceler çıkarsa bunlara karşı nasıl bir tutum içinde olacağınıza dair sitemizde bilgiler edinin daha sonra doktora başvurunuz.


Sivilce İzleri Nasıl Geçer ve Tedavisi

Lazer ile Sivilce Tedavisi

Ciltteki hasarlı bölgelerin tedavisi için lazer işlemi ışınlarını kullanan tedavi yöntemidir. Sivilce izlerinde %50-60 başarı sağladığı ve bu oranın bazı insanlarda % 90 lara çıktığı bilinmektedir. Ancak tek olumsuz yönü diğer tedavi yöntemlerine göre pahalı olmasıdır.
Kesip Çıkarma Yöntemi

Kesip çıkarma yöntemi büyük sivilceler için kullanılmaktadır. Sivilce İzi kesici bir kesilip alınır ve dikiş atılır. Dikişin izi sivilcenin izinden küçük olacağından kullanılabilir bir tedavi yöntemidir.
Deri Altından Kesim Yöntemi (Subcutaneous İncision)

Anestezi altında yapılan basit bir cerrahi operasyondur. Küçük bir kesici veya iğne yardımıyla iz olan bölgeye batırılır ve deri ayırlır. Bu tedavinin amacı izlerin çukur olan yerlerini biraz daha düzleştirmektir.
Dolgu Yöntemi

Bu tedavide dermal dolgu yöntemleri kullanılır. Dolgu sivilce izine enjekte edilir. Çukurlar veya Sivilce izleri düzeltilir. Hemen sonuç alınamaz ve birkaç ay sonra tekrarlanması gerekmektedir.
Kimyasal Peelingler

En ucuz tedavi yöntemidir. Derin olmayan ve küçük sivilce izlerinin düzeltilmesini sağlamaktadır. Cildin hasarlı olan kısımlarını soyarak, alttan yeni yeni ve düzgün cilt tabakasının çıkmasını sağlar. Eczanelerde satılmaktadır. Ancak uzman kişilerce uygulanmasını öneririm.


9 sene önce yazılmıştır.
"Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?" bu yazı 28 Mayıs 2010 tarihinde saat 21:56 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
 • GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML