Şu anda "Seçtiklerimiz" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

Sağlıkta Drone Devrimi Başlıyor!

1 sene önce tarafından yazılmıştır.

Günümüz teknolojisinde drone gerçekten büyük bir paya sahip desek yeridir. Şimdilerde drone‘lar ile ambulans, ilk yardım çantası gibi görevlerde kullanılmaya başlandı bile. Böylesine bir teknolojiyi hayatımızın merkezine koyduğumuz gerçeği bir çok işi hızlandıracağa benziyor. Kanada’ da şu anda bahsi  geçen ilk yardım görevi gerçekten kullanılmaktadır. Ülkemizde sadece drone çeki devam için tiklayiniz...

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Ağız Yaraları ve Tedavisi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağız yaraları yemek yemeye, konuşmaya engel olacak kadar şiddetli olabilirler. Sağlıklı insanlarda dahi görülüp tekrarlaması mümkündür. Ağızda en sık oluşan ağız yaraları aft ve uçuklardır. Bu iki yara şekil ve yapı olarak birbirine çok benzerlik göstermektedirler. Ancak bu yaraların tedavileri ayrı olduğundan ayırt edilmesi önemli bir olgudur.
Devamını Oku

Görünmeyen Diş Teli ve Fiyatı Nedir?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş Telleri genelde hatalı ısırma ile yerinden kayan dişlerin düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde devamlı olarak kullanılan ortodonti yönteminden farklı olarak Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi kullanılmaktadır.Bu yöntem teller ve braketler kullanılmadan dişlerin estetik ve düzgün olmasını sağlamaktadır.

Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi dişleri kademe kademe yeniden eski yerlerine yerleştirmek için renksiz, çıkarılabilir sistemler kullanmaktadır. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) tercih edilmesinin nedenlerinden biriside diğer ortodonti tedavilerine karşı daha estetik ve güzel görünmesidir. Devamını Oku

Bonding Diş Uygulaması Bonding Fiyat

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağzıdaki dişler parçalandığında veya aşınmaya başladığında bu uygulama dişleri hasarlardan korur ve doğal görüntüsünü yeniden kazandırır. Bu işlemi uygulamak tek seansta bile olabilmektedir. İlk önce dişlerin tutuculuğunu arttırmak için diş yüzeyi girintili ve çıkıntılı hala getirilir. Daha sonra diş renginde bir madde dişin üzerine yerleştirilir ve istenen şekle getirilir.
Devamını Oku

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

İnsanlar göz alıcı beyaz bir gülüş isterler. Şimdi evde kolayca uygulayabileceğiniz diş beyazlatma yöntemlerini siz değerli ziyaretçilerimize sunacağız.
Devamını Oku

Diş Çıkarma

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Çocuklarda diş çıkarma zamanları çok değişkendir. Doğduğu anda 1 yada 2 dişi olan bebeklere nadirde olsa rastlanmıştır. Öte yandan, 1 yaşında henüz hiçbir dişi çıkmamış çocuklarda vardır. Dolayısıyla burada verilen zamanlama yanlızca genel bir gelişmeyi gösterir. Ancak, dişlerin belli bir sıra içinde çıkması önemlidir. Yoksa, erken yada geç diş çıkarmak çocuğun gelişiminde endişe verici değildir.
Devamını Oku

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
DMCA.com Protection Status
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML