Şu anda "Diş Teli" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

Diş Teli Fiyatları ve Ücretleri 2014

5 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş sağlığı bireyler için çok önemli olup, bir çok kişide estetik kaygı olarak görülmektedir. Muhakkak herkes inci gibi dişlere sahip olmak ister. Kişiler diş hekimlerinin öneri ve tedavileri ile ortodonti – diş teli tedavisine başlamaktadır. İllere ve ilçere göre farklılık göstermekte olan Diş teli ortodonti fiyatları 2014 SGK ve SSK tarafından belirlenmektedir. devam için tiklayiniz...

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Sgk’lıya Diş Müjdesi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Devamını Oku

Görünmeyen Diş Teli ve Fiyatı Nedir?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş Telleri genelde hatalı ısırma ile yerinden kayan dişlerin düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde devamlı olarak kullanılan ortodonti yönteminden farklı olarak Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi kullanılmaktadır.Bu yöntem teller ve braketler kullanılmadan dişlerin estetik ve düzgün olmasını sağlamaktadır.

Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi dişleri kademe kademe yeniden eski yerlerine yerleştirmek için renksiz, çıkarılabilir sistemler kullanmaktadır. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) tercih edilmesinin nedenlerinden biriside diğer ortodonti tedavilerine karşı daha estetik ve güzel görünmesidir. Devamını Oku

Diş Teli Temizliği

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Eğer ağzınızda diş teli varsa plaklarla ve çürüklerle başa çıkmanız daha zorlaşır. Fluorid içeren ve yumuşak telli bir diş fırçası kullanarak düzenli bir biçimde fırçalayınız. Her diş yüzeyinin ve diş telinin bantlarının dişle birleşitiği bölgelere özellikle özen gösteriniz. Her sefer iki, üç dişi fırçalayacak biçimde dairesel hareketlerle dişlerinizi fırçalayınız.
Devamını Oku

Çene yapısı büyük olan kimselerin dişlerinin aralarındaki boşluklar yüzünden bu tedavi uygulanabilir. Dişlerin yapısını ve estetiğin bozan bir diğer unsurda olağandan fazla dişin çıkamsıdır. Bu durum genetik yapıdan meydana gelmektedir.
Devamını Oku

Diş teli Ağızdaki dişlerin çarpışıklıklarını gidermek ve tedavi etmek için kullanılan tedavi dalıdır. Ortodonti yöntemi genellikle kapanış bozukluklarında kullanılmaktadır. Diş telinin yararları ise şöyledir.
Devamını Oku

Sitemiz Yayında!

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş sağlığıyla ilgili sitemiz artık yayında! Herkez tarafından görüntülenebilecek ve tamamen ücretsiz ve üyeliksiz bir site olmasının yanında sağlık bilgileri, uzmantv sayesinde alakalı videolar ve aklınıza gelebilecek her türlü diş sağlığı bilgilerine sitemizden ulaşabileceksiniz. Sitemiz tamamen bilgilendirme ve sağlıkamaçlıdır.

Site editörümüz Emrah Kara< devam için tiklayiniz...

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML