Şu anda "Kanal Tedavisi" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

Kanal Tedavisi 2014 Fiyatları ve Ücretleri

5 sene önce tarafından yazılmıştır.

Endodonti – Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisi, pulpanın kendini tamir edemeyecek düzeyde hasar görmesi sonucunda uygulanan tedavi şeklidir. Pulpa  dişin en iç kısmında bulunmaktadır. Pulpanın içerisinde damar ve sinir paketleri bulunmaktadır. Yumuşaksı bir yapısı vardır. Genellikle derin çürüklerde ve kırık dişler pulpanın iltihaplanmasına yol açmaktadır. Eğer pulpa tedavi edilmez ise etrafındaki dokular ve dişler devam için tiklayiniz...

Kanal tedavisi dişlerin içinde bulunan damar ve sinirlerin alınması işlemidir. Kanal tedavisine neden ihtiyaç duyulur? Dişler ağız bakımı iyi olmayan kişilerde çürümeye başlar. Çürük başlangıçta ağrısızdır. Çürük ilerledikçe hassasiyet artar, soğuk ve sıcak yiyecek ve içecekler rahatsız etmeye başlar.

devam için tiklayiniz...

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Sgk’lıya Diş Müjdesi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Devamını Oku

Koyu Renkteki Dişler

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Çoğunlukla yetişkinlerde görülen ağızdaki diğer dişlere oranla daha koyu renkteki dişler sinirin öldüğünü ve kan akışının olmadığını göstermektedir. İnsanların diş renkleri ten renkleri gibi değişiklik gösterebilmektedir. Anne adayları hamileyken içtikleri antibiyotikler ve bebeğe doğduktan sonra içirdikleri antibiyotikler sebepleri arasında sayılabilir.
Devamını Oku

Kanal Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Kanal tedavisi genellikle 2 veya daha fazla seanslarla tamamlanabilir. Bu seanslarda dişi korumak için geçici dolgular kullanılır. Anastezinin etkisiyle dişlerinizde, ağznızda, dudaklarınızda genel bir hissizlik durumu ortaya çıkabilir. Bu hissizlik ortadan kalkana kadar herhangi birşey çiğnemekten kaçınınız.
Devamını Oku

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır – Ücreti Nedir ?

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Kanal tedavisinin bir diğer adıda kök tedavisidir. Dişlerimizin içinde kanal denilen ince bir geçit bulunmaktadır. Bu geçitten hekimler sorunun tedavisini yapma imkanı buluyorlar. Bu dişin içindeki uzayıp giden kanalın etrafında irili ufaklı bir çok kanal bulunmaktadır. Bu kanallar ana kanala bir ağaç kökü gibi bağlanmışlardır. Bu ince kanalcıklar kan damarları bakımından oldukça zengindir. Çocukluk dişlerini dökmenin ardından olgun dişlerimizin çıkmasından sonra bu köklerin kendilerini sağlamlaştırmaları 1-2 sene sürmektedir. Kanal Tedavisinin Ücreti ise diş başına 150-350 TL arasında değişmektedir. Kanal tedavisinin Aşamaları ise şöyledir. Devamını Oku

Sitemiz Yayında!

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş sağlığıyla ilgili sitemiz artık yayında! Herkez tarafından görüntülenebilecek ve tamamen ücretsiz ve üyeliksiz bir site olmasının yanında sağlık bilgileri, uzmantv sayesinde alakalı videolar ve aklınıza gelebilecek her türlü diş sağlığı bilgilerine sitemizden ulaşabileceksiniz. Sitemiz tamamen bilgilendirme ve sağlıkamaçlıdır.

Site editörümüz Emrah Kara< devam için tiklayiniz...

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML