Şu anda "Genel Sağlık" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

Diş Hekimi Korkusu

4 sene önce tarafından yazılmıştır.

DİŞHEKİMİ KORKUSU (DENTAFOBİ)

Bazı kişiler için diş hekimine gitmek büyük bir korkudur.Bunu sebebi geçmişte yaşadıkları veya izledikleri kötü tecrübelere dayanır.

İğne korkusu

İğne korkusunun temelinde iğneye ve acıya karşı duyulan bir korku vardır.

Gelişen teknoloji hastaların ağrı duymaması için bir çok alternatif sunmaktadır

Günümüzde hastalar pek ağrı ile karşıla devam için tiklayiniz...

Diş ağrısında neler yapılabilir?

Ağrıya sebep olan etken diş hekiminiz tarafından saptandıktan sonra tedaviye geçilmelidir. Ancak diş hekimine ulaşmadan önce ağrıyı dindirmek için hasta tarafından bazen yanlış işlemler yapıldığı görülmektedir. Bu nedenle hekiminize danışmadan bir şeyler yapmamaya gayret edin!

tiklayiniz...

iftar saati ve iftar vakti ne zaman?

6 sene önce tarafından yazılmıştır.

Projelerimizden olan neolsunki.com’un hazırlamış olduğu modül ile ramazan ayı içerisinde tüm İl’lerimize ait iftar saatlerine tek tek ulaşabilecek ve tüm günleri dilerseniz bilgisayarınıza kaydedebileceksiniz. İftar vakitleri için aşağıdaki görsele tıkladıktan hemen sonra pr devam için tiklayiniz...

Siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ziyaretçileri ve takipçileri için yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda Diş Hastaneleri ‘ni listeleyerek sizlere sunacağız. Diş Hastalıkları konusundaki özel yada devlet olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve şuanda incelemekte olduğunuz Karabük Şirinevler Diş Hastanesi Randevu Alma hastanesini bir başlık altında toplayacağız ve Ağız ve Diş Hastalıkları yaşayan üyelerimize bir kolaylık olması amacıyla Diş Hastanelerini ekledik.

Diş Hastalıkları
konusunda her zaman uzmana yani doktorlara görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Devamını Oku

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Turhal Devlet Hastanesi Diş Bölümü Randevu Alma

7 sene önce tarafından yazılmıştır.

Siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ziyaretçileri ve takipçileri için yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda Diş Hastaneleri ‘ni listeleyerek sizlere sunacağız. Diş Hastalıkları konusundaki özel yada devlet olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve şuanda incelemekte olduğunuz Turhal Diş Hastanesi Randevu Alma hastanesini bir başlık altında toplayacağız ve Ağız ve Diş Hastalıkları yaşayan üyelerimize bir kolaylık olması amacıyla Diş Hastanelerini ekledik.

Diş Hastalıkları
konusunda her zaman uzmana yani doktorlara görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Devamını Oku

Siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ziyaretçileri ve takipçileri için yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda Diş Hastaneleri ‘ni listeleyerek sizlere sunacağız. Diş Hastalıkları konusundaki özel yada devlet olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve şuanda incelemekte olduğunuz Şiran Diş Hastanesi Randevu Alma hastanesini bir başlık altında toplayacağız ve Ağız ve Diş Hastalıkları yaşayan üyelerimize bir kolaylık olması amacıyla Diş Hastanelerini ekledik.

Diş Hastalıkları
konusunda her zaman uzmana yani doktorlara görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Devamını Oku

Parmak Emmek Nasıl Bırakılır Tedavisi Nedir ?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Parmak emme alışkanlığı, normalde çocuklarda piskolojik yada patolojik etken olmaksızın 3 ila 4 yaşlarına kadar geçen sürede görülen olgudur. Bebeklerin birçoğu başparmaklarını emerler. Zararı görünmeyen bu davranış bebeklerin hemen hemen hepsinde görülen önde gelen nedeni, yeni doğmuş olan bebeklerin parmak emmeye henüz anne karnında, (ulerus) öğrendikleri bilindik bir evredir. Bebeklerin doğuştan sahip oldukları en kuvvetli reflekslerin başında emme refleksi gelir. Yeni doğmuş bebeklerin, bilek yada parmaklarında meydana gelen kabarcıklar bunun sonucudur.
Devamını Oku

Sgk’lıya Diş Müjdesi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Devamını Oku

Diş Apsesi ve Tedavisi Nedir?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Tam Olarak Diş Apsesi Nedir?

Kimi insanlar diş çürümesini ciddiye almazlar. Ancak, doğru ve zamanında müdahale edilmezse bir çok sorun yaratan hastalıklara neden olmaktadır. Diş Çürümeleri, bakterilerin diş özünü enfekte etmesine olanak sağlamaktadır. Enfeksiyonlar, köke ve çevredeki diğer kemiklere bulaşmaktadır. Buna Apse denir. Enfeksion kemiğe ulaşırsa dişi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalınır. Enfeskiyon nedeniyle şişlikler ve şiddetli ağrılar oluşmaktadır. Eğer diş kökleri ölürse ağrı kaybolacak ancak diş kemiğinede zarar verecektir.
Devamını Oku

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
DMCA.com Protection Status
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML