Şu anda "Dolgular" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

2014 Diş Dolgu Fiyatları ve Ücretleri

5 sene önce tarafından yazılmıştır.

2014 Kompozit Dolgu Fiyatları

Dişler çürüdükleri zaman, mümkün olan en kısa sürede dolgular yapılması gerekmektedir.  Maalesef bir çok kişi dolgu fiyatları 2014’ten dolayı, diş dolgusu yaptırmayı ertelemektedir. 2014 diş dolgu fiyatları 2014 dolgunun derinliğine devam için tiklayiniz...

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Sgk’lıya Diş Müjdesi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Devamını Oku

Air Abrasion Hava ile Aşındırma Nedir?

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Küçük çürükler ve yıpranmış dolgular için kullanılan bu yöntemde diş matkabı kullanılmaktadır. Günümüzde bir çok durumda kullanılabilen ve dişin doğallığına dokunmadan uygulanan bir yöntem vardır. Buna hava ile aşındırma (air abrasion) yöntemi denir.
Devamını Oku

Dolgu Çeşitleri

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Geçici Dolgular

Diş hekiminiz dişin iyileşmesini gözlemlemek için bir süre beklemek isteyebilir. Derin çürüğünüz dental tedaviye ihtiyaç varsa geçici dolgular kullanılabilir. Geçici dolgu ile diş hassasiyetini azattığı görülür. Geçici dolgu ile birlikte dişteki hassasiyet azalmaktadır. Çünkü geçici dolgu dişteki bakterileri azaltmaktadır.
Devamını Oku

Dolgudan Sonra Ağrı

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Dolgu işlemi bittikten sonra hassasiyet ortaya çıkabilir. Dişiniz hava, sıcak, tatlı yiyecekler vb. olaylara hassasiyet gösterebilir. Kompozit dolgular ve diğer tip dolgular bu hassasiyete neden olmaktadır. Genellikle bu hassasiyet 1-2 hafta arasında azala azala sone erer. Bu gibi şeylerden dişinizdeki hassasiyet geçene kadar uzak durmanızı öneririm. Fakat 1-2 hafta içinde ağrı sızı hassasiyet geçmezse derhal diş hekiminize başvurmaktan çekinmeyiniz.
Devamını Oku

Diş Dolgusu Nasıl Yapılır

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağzınızda çürük olup olmadığını anlamanın bazı yolları vardır. Gözle muayene bunlardan sadece biridir. Diş Hekimleri çürükleri bulmak için ucu sivri bir alet kullanırlar. Göremedikleri yerleri ise radyografik aletler yardımıyla bulmaktadırlar.

Dolgular sadece çürük dişlere yapılmaz. Kırık, çatlak, diş gıcırdatma vb alışkanlıklar nedeniyle şekli bozulmuş aşınmış dişlerede dolgu tedavisi uygulanmaktadır.
Devamını Oku

Sitemiz Yayında!

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş sağlığıyla ilgili sitemiz artık yayında! Herkez tarafından görüntülenebilecek ve tamamen ücretsiz ve üyeliksiz bir site olmasının yanında sağlık bilgileri, uzmantv sayesinde alakalı videolar ve aklınıza gelebilecek her türlü diş sağlığı bilgilerine sitemizden ulaşabileceksiniz. Sitemiz tamamen bilgilendirme ve sağlıkamaçlıdır.

Site editörümüz Emrah Kara< devam için tiklayiniz...

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML