Şu anda "Diş Eti Hastalıkları" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

Dişeti hastalığı, doğal dişin etrafındaki dokuların iltihabı olarak tarif edilir. Hastalık başlangıçta dişetini daha sonraları dişin etrafındaki lifleri ve kemiği etkileyerek ilerler ve sonunda dişte bazen ağrı ile birlikte kanama ve dişin sallanması ile sonuçlanır. Erken teşhis ve tedavi ile diş sağlığına kavuştu devam için tiklayiniz...

Siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ziyaretçileri ve takipçileri için yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda Diş Hastaneleri ‘ni listeleyerek sizlere sunacağız. Diş Hastalıkları konusundaki özel yada devlet olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve şuanda incelemekte olduğunuz Karabük Eskipazar Diş Hastanesi Randevu Alma hastanesini bir başlık altında toplayacağız ve Ağız ve Diş Hastalıkları yaşayan üyelerimize bir kolaylık olması amacıyla Diş Hastanelerini ekledik.

Diş Hastalıkları
konusunda her zaman uzmana yani doktorlara görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Devamını Oku

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi okurları ve takipçileri için yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda Diş Hastaneleri ‘ni listeleyerek sizlere sunacağız. Diş Hastalıkları konusundaki özel yada devlet olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve şuanda incelemekte olduğunuz Güngören Diş Hastanesi Randevu Alma hastanesini bir başlık altında toplayacağız ve Ağız ve Diş Hastalıkları yaşayan üyelerimize bir kolaylık olması amacıyla Diş Hastanelerini ekledik.

Diş Hastalıkları
konusunda her zaman uzmana yani doktorlara görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Devamını Oku

Sgk’lıya Diş Müjdesi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Devamını Oku

Diş Hassasiyeti Neden Olur Tedavisi Nedir ?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Şeker, sıcak, soğuk, ekşi ve tatlı yiyecek ve içecekler tüketildiğinde dişlerde ani bir sızlama ve tepki oluşur. Bu sızlamalar ani ve keskindir. Halk dilinde diğer bir adı ise (diş kamaşması)’dır. Dolgular ve çürükler dışında hassasiyetin en yoğun olduğu bölgelerden biriside diş eti çekilmesi sonucunda ortaya çıkmaktadır. Dişin hassasiyet sebebi tam olarak bulunamasada dişin sinirine mikron kanallar yoluyla ulaşmaktadır.
Devamını Oku

Fethiye Diş Hastanesi Randevu Alma

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi okurları ve takipçileri için yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda Diş Hastaneleri ‘ni listeleyerek sizlere sunacağız. Diş Hastalıkları konusundaki özel yada devlet olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve şuanda incelemekte olduğunuz Fethiye Diş Hastanesi Randevu Alma hastanesini bir başlık altında toplayacağız ve Ağız ve Diş Hastalıkları yaşayan üyelerimize bir kolaylık olması amacıyla Diş Hastanelerini ekledik.

Diş Hastalıkları
konusunda her zaman uzmana yani doktorlara görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Devamını Oku

Bebeklerin Dişleri çıkar çıkmaz dişlerinin üzerinde sarımsı lekeler veya dişlerin dökülüp kırıldığı gözlenmektedir. Asıl nedeni dişlerdeki çürüklerdir ve dişlerde bu çürükler yüzünden kırılıp dökülebilir. Bu kadar erken dişlerin çürümesinin tek nedeni biberon çürükleridir. Bebeklerin gelişimi ve büyümesindeki en büyük etken olan anne sütü ve inek sütü şeker içerir.

Bebeklerin dişlerindeki problemlerin tedavisi çok güç olduğu için, erken teşhis ve koruyucu önlemler almak gerekmektedir.
Devamını Oku

Zirkonyum Diş Kaplama

9 sene önce tarafından yazılmıştır.
 • Vücudumuzla çok iyi uyum sağladığı için diş eti hastalıkları olan ve olabilecek hastaların tedavisinde kullanılan çok yönlü bir tedavi yöntemidir.
 • Tedavi uygulanırken bazı metaryellere karşı oluşabilecek alerji ve bunun gibi vakalar zirkonyum kaplama yönteminde riski daha azdır.
 • Diş etleri çekildiği zaman zirkonyum kaplama yöntemi estetik görünümü korurken o bölgede kötü bir görüntü oluşturmazlar.
 • Devamını Oku

  Yapılan operasyondan sonra dişleriniz, diliniz ve dudaklarınızı bir kaç saat hissetmeyebilirsiniz. Bu hissizlik gitmeden herhangi bişey yemek ve içmekten kaçınınız. Yapılan operasyondan en az 2 saat hiçbirşey yiyip içmeyiniz. Yapılan operasyonu takip eden günler biraz rahatsızlık hissedebilirsiniz. Ancak bu normal bir olgudur.
  Devamını Oku

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML