Şu anda "Diş Çekimi" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Sgk’lıya Diş Müjdesi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Devamını Oku

20’lik Diş Çekimi ve Azı Dişleri

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Herkesinde bildği gibi ağzımızda en son çıkan dişlerimiz azı dişlerdir. Genelde 17 ve 25 yaş arası belirmeye başlar. Bu dişlerin çekilip çekilmemesi tartışılmalıdır. Eğer doğru şekilde can belirmeye başlarlarsa çene ve dokulara zarar vermiyor ise dişin yerinde kalmasında sorun sorun çıkmaz. Çene kemiğine kaynamış ve normal olmayan dişin (röntgenle tespit edilmiş) daha sonra açacağı zararlar göz önünde bulundurularak çekilmesine karar verilir. Dişin yer darlığı durumlarında dişin sürmesi- dişeti-kemik ve diğer komşu dişlerin engeline takılabilir. Devamını Oku

Diş Çekimi Sonrası Kanamalar

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş Çekimi Sonrası Kanamalar

 • Diş çekiminden sonra oluşan kanamalar oldukça normaldir.
 • Kanamalar Artarsa derhal diş hekiminize başvurunuz.
 • Eğer kanama sızıntı şeklinde ise çekim yapılan bölgeye gazlı bez yardımıyla tampon uygulanırsa kanama bir süre sonra duracaktır.
 • Diğer bir alternatif çözüm ise bir çay poşedini ıslatarak gazlı beze sarıp kanama olan bölgeye uygulayınız.
 • Devamını Oku

  Diş Ağrısı Tedavisi Diş Bakımı

  8 sene önce tarafından yazılmıştır.

  Siz Değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Okurlarına diş ağrısını geçirmek için alternatif çözümler sunacağız.

 • Diş ağrısı bulunan dişler ve aralarındaki yiyecek içecek kırıntıları diş ipi ve diş fırçası ile iyice temizlenmeli ve tuzlu su ile ağızda gargara yapılmalıdır.
 • Devamını Oku

  Yirmi yaş dişleri eğer düzgün çıkmazlar ise her zaman kişiler için bir sorun olmaya başlayacaklardır. Eğer yirmi yaş dişleri olması gerektiği gibi normal bir şekilde çıkıyorsa o zaman çekilmesine gerek duyulmamaktadır. Ancak yan bir şekilde çıkıyorlarsa eğer mutlak sorunlar oluşacağından çekilmesi en doğru karardır.
  Devamını Oku

  Diastema Tedavisi ve Kaplama Fiyatları Nelerdir ?

  8 sene önce tarafından yazılmıştır.

  Genellikle üst ön dişler arasındaki boşluklara diastema adı verilmektedir. Dişleri arasında boşluk bulunan kişiler estetik ve doğallık kaygısıyla diş hekimlerine başvururlar ve aradaki boşlukların kapanmasını istemektedirler. Diastema tedavisi ve kaplaması ortodontik tedavi uygulanarakta tedavi edilebilir. Devamını Oku

  Diş kırılma olayı yaşandıktan sonra en az yarım saat içinde diş hekimine gidilmelidir. Eğer kırılan dişte kanama var ise steril gazlı bez ile kırılan bölgeye tampon basınç uygulayınız. Kanama buna rağmen durmadıysa en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Kırılan parçalar korunmalıdır. Bu parçalar kırık diş tedavisi ve kaplaması için yardımcı bir unsur olabilmektedir.
  Devamını Oku

  Diş Çürüğü Nasıl Geçer Tedavisi Nedir ?

  8 sene önce tarafından yazılmıştır.

  Diş eti hastalıkları, diş minesinin aşınması, sinüzit ve diş iltihaplanması diş çürüklerine sebebiyet vermektedir. Diş Ağrısı insanların en zor dayanabildikleri ağrılardan biridir ve kesinlikle ihmal edilmemelidir. İhmal edilip tedavi edilmezse ağrılar giderek şiddetlenir ve dayanılmaz bir hal alır. Bunun yanında iltihaplara neden olarak yüzde şişmelere yol açar.

  Dişlerde ağrı olduğu zaman kesinlikle hekim tarafından muyene olunuz. Nedeni ise diş ağrıları çok ender bir biçimde kendiliğinden geçmektedir. Eğer herhangi bir tedavi uygulanmazsa dişler eski doğal ve sağlıklı halini almayabilir. Bu sebepten ötürü ağız ve diş sağlığı çok önemli bir unsurdur. Erken teşhis dişlerin sağlıklı olması için çok önemli bir unsur ve temel ögedir.
  Devamını Oku

  Diş Çatlaması

  9 sene önce tarafından yazılmıştır.

  Diş çatlaması bazen sorun olurken bazı çatlaklar ise sorun yaratmaz. Kimi dişlerde yıllardır çatlaklar vardır ama bir problem teşkil etmezler. Özellikle 30-35 yaş gruplarında sık görülür. İnsanlar bu çatlakların zararlı olup olmadıklarını hep merak ederler.
  Devamını Oku

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML