Şu anda "Çene Cerrahisi" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

Süt dişlerinin yerini alan kalıcı dişler 6-12 yaş arasında çıkar ve 20 yaş dişi haricinde tamamlanır. Ancak tüm bu dişler içinde en sorunlusu 20 yaş dişleri olmaktadır. Çenede ya düzgün olarak yerini alır veya en başlıca yer darlığına bağlı olarak çene kemiği içinde düzgün ol devam için tiklayiniz...

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Sgk’lıya Diş Müjdesi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Devamını Oku

Diş Gıcırdatma Sebepleri ve Tedavisi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş gıcırdatma sebepleri çeşitli açıklamalar vardır. Bazı uzmanlar dişler arasındaki kapanışın bozulmasından , kimileri ise sinir ve stresten gelen bir problem olduğunu söylemektedirler. Bazıları ise bu iki nedenin sebep olduğunu söylerler.

İnsanların duygusal stresleri diş gıcırdatma sebebi olduğunu bilmektedirler. İnsan vucudunda stresin etkilerinin görüldüğü ilk yer ağız ve çevresidir. Stres diş gıcırdatmasının hem oluş nedeni hemde gıcırdatmanın şiddetini arttıran önemli etkenlerden birisidir.
Devamını Oku

Çene Eklemi Hastalıkları

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Çene hareketleri boyunda, yüzde, omuzlarda ağrılar oluşturuyorsa, herhangi bir şey çiğnerken çenenizden çıtlama gibi sesler geliyorsa, bu faktorlerin ne kadar rahatsız edici olduğunu bilirsiniz. Size vereceğimiz önerilerle bu semptomlardan kurtulacaksınız.
Devamını Oku

Estetik Diş Hekimliği Ankara İstanbul Antalya

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

İnsanların estetik ihtiyaçları gün geçtikçe artış göstermektedir. Bireyler insanlarla tanıştıkları anda önce gözlerine daha sonra ise dişlerine bakmaktadırlar. Bunun sonucunda kişilerin beyninde o kişiyle ilgili olumlu yada olumsuz düşünceler hemen oluşmaktadır. Bu sebeple gelişmekte olan ve gelişen toplumlarda ağız ve diş estetiği gittikçe önem kazanmaktadır.
Devamını Oku

20 lik Diş Çekimi Sonrası Ağız Bakımı

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

20 lik diş çekildikten sonra oluşan yara ile oynanmamalıdır.
– 1 gün çekilen tarafla yemek yeninlmemelidir.
– 1 gün sigara içilmemelidir. Sigara yaranın kanatıcı etkisini artırmaktadır.
– Çekimden sonra kanama kontrol altında tutulmalıdır. Dikiş varsa steril gazlı bez ile 20-30 dakika tampon yapılmalıdır. Kan pıhtısı oluşana kadar tampon işlemine devam edilmelidir. Eğer tampon yapıldıktan sonra kanama durmamışsa bir steril gazlı bez daha konur.
Devamını Oku

Mölleme Nedir?

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Dişlerin çiğneyici yüzeylerine ve kesici kenarlarına ugulanarak belirli bir bölümlerinin kaldırılmasını amaçlar.


– Uzun olan herhangi bir kesici dişin boyunun kısaltılması
– Kesici diş yerine yararlanılan bir köpek dişinin ıç ve kenarlarının düzeltilerek kesici dişe benzetilmesi
– Kapanışı engelleyen herhangi bir erken değim noktasının yokedilmesi
– Ön dişlerdeki az bir aralığın azı dişlerinde uygulanacak bir aşındırma ile normal hale dönüştürülmesi
Devamını Oku

Diş Özü Alınması

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Dişhekimlerinin günlük uygulaması arasında bulunan bu tedavi şekli çene ortopedisinde, ortodontik amaç ile süt dişlerine uygulanmaktadır.

Amacı, altında yerini alacak sürekli diş tomurcuğu bulunmayan vakalarda süt dişinin daha uzun süre ağızda kalmasını sağlamaktadır.
Devamını Oku

Diş Çene Ağız Cerrahi Tedavisi

9 sene önce tarafından yazılmıştır.

Protetik tedavilerde olduğu gibi cerrahi tedavilerdede ya tek başına bir düzensizliği normal hale dönüştürmeye yeterli olabilirler. Yahut da çoğu kez olduğu gibi mekanik ortodontik tedaviye yardımcı olurlar.
Devamını Oku

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
DMCA.com Protection Status
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML