Şu anda "Ağız Hijyeni" Kategorisindeki yazıları görüntülemektesiniz.

Diş Beyazlatma Ücretleri ve Fiyatları 2014

5 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş Beyazlatma Yöntemleri 

Diş Beyazlatma kişilerin estetik görünümünü etkileyen önemli unsurlardan birisidir. Herkesinde bildiği gibi tedavinin yapılacağı klinik ne kadar popüler işe fiyat ve ücretlerde o derece yüksek olacaktır. Eğer diş hekiminiz modern diş beyazlatma yöntemleri kullanıyorsa, en doğal olarak diş beyazlatma ücretleri ve fiyatlar devam için tiklayiniz...

Kadınlarda hamilelik ve sonrası dönemde diş ve çevre doku sağlığı için bakım çok önemlidir. Hamilelik döneminde tükürükteki asit miktarı artmakta ve kusma görülmesi sonucu çürük diş riski artırmaktadır. Bu dönemdeki hormonal değişikliklerde diş eti iltihabı riskini artırabilir. Anne adayının diş etleri pembe g devam için tiklayiniz...

Ağız Kokusu Neden Olur ve Nasıl Giderilir?

6 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağız kokusunun bir çok nedeni vardır. Ağız içi veya mideden kaynaklı olabilir. Böyle bir sorunu olan kişi diş hekimi muayenesi sonucu olası değerlendirir, gerekirse tedavi olunur. Ancak yine de geçmiyorsa bir gastroentereloğa müracat etmelidir.

Ağız içinde çürük dişler, dişeti iltihabı, ağız bakımının iyi olm devam için tiklayiniz...

Diştaşı Temizliği (Detartraj) Fiyatları 2013

6 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diştaşı temizliği (detartraj) ne kadar zamanda bir yapılmalıdır? Zararı var mıdır?
Diştaşı temizliği kişiden kişiye farklı olarak ortalama 6 ayda bir yapılmalıdır. Bazen bu süre uzar veya kısalabilir. Bu hastanın ağız bakımına, kullandığı ilaçlar ve bazı sistemik hastalıklara bağlıdır.

Diş Taşı Temizleme ama devam için tiklayiniz...

Hükümet Ağız ve diş sağlığı ile ilgili yeni bir adım attı… Artık diş tedavinizi özel hastanelerde de olabileceksiniz. Çünkü artık özelde tedaviyi de SGK karşılayacak…

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) özel ağız ve diş sağlığı
 merkezleri ile anlaşma yoluna gidiyor. Böylece sağlık sigortalılar özel diş hekimlerinde devam için tiklayiniz...

Ağız Sağlığında Doğru Bilinen Yanlışlar!

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Dişler ne kadar sağlıklı ve sağlam olursa olsun, dişleri destekleyen diş etleri ve kemiğin de aynı düzeyde sağlıklı olması gerekir. Ancak, ağız bakımı ve sağlığında “doğru sanılan” öyle çok “yanlış” var ki! Ağız sağlığı için “yanlış” bazı inanışlar ve yöntemlerle vakit kaybetmeyin.
Devamını Oku

Sgk’lıya Diş Müjdesi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Danıştay 10. Dairesi, genel sağlık sigortalısı ve bakmakla yükümlü olduğu kişilerin, serbest diş hekimliklerine veya kurumla sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmeleri için, önceki düzenlemelerde öngörülen 30, 45 ve 90 gün olan tedavi bekleme sürelerini iki katına çıkaran ve sevk için sağlık kurulu raporu şartı getiren genelgenin yürütmesini durdurdu.
Devamını Oku

Dil Hastalıkları ve Tedavi Yolları

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Dilin en önemli görevleri çiğnemeye yardımcı olmak, tad almak, besini yutmaya yardımcı olmaktır. Tad alma noktaları dilin iki yanında bulunur. Dilin koyu renk ve kuru olması hastalık belirtisi sayılabilir. Bu rahatsız edici etkenler yanında birde dilde acı ve yanma duygusuda vardır. Dilin virüslerle, mikroplarla, ve mantarlarlar yüzünde iltihaplanmasıa glossit denir. Ağız ve Diş Sağlığı için dilin sağlığı çok önemlidir.
Devamını Oku

Dudak Hastalıkları

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağız boşluklarını kapatan dudaklarımız tamamen kaslardan oluşmuştur. Dil ile konuşma görevini alan dudaklarımız genelde kapalı dururlar. Dışarıdan gelen toz, duman ve bunun gibi bir çok yabancı maddenin ağzımızın içine girmesini dudaklarımız önlemektedir. Ağız ve Diş Sağlığında Bazı hastalıkların ilk belirtileri dudaklarda uçuk şekilden görülmektedir.
Devamını Oku

Tırnak Yeme Alışkanlığı

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Tırnak yemek çoğunlukla 3-4 yaşlarından önce başlamaz. (Çok ender olarak 5 aylık gibi erken bir dönemde görülebilir). Çocukların %33 de tırnak yeme davranışı görülür. Bu oran erken ergenlik çağına kadar sürer. Ergenlik çağında tırnak yiyen çocukların sayısı %40-45’e yükselir. Yani ergenlik çağına doğru çocukların hemen hemen yarısı tırnak yeme davranışı gösterir.
Devamını Oku

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML