Neden İmplant Tercih Edilir? İmplantların Yaşama Etkileri.

Emrah KARA tarafından 26 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır.
Klasik hareketli total protezler konuşurken, yemek yerken ağızda oynaması çok muhtemeldir. Bu her zaman protezin iyi yapılmaması ile ilişkilendirilmemelidir. Ağzında artık hiç dişi kalmamış hastalarda uygulanan total protezlerin tutuculuğu kalan kemiğin miktarı ile de alakalıdır. Diş çekimini takiben çene kemiğinde hızlı bir erime başlar ve yaşam boyu devam eder. Bu nedenle yenilenen total protezin ilk yapılan kadar tutuculuğu olmayabilecektir.

Çene kemiği, üzerine aşırı olmamak kaydı ile yük gelmesini sever. İmplantlar uygulandıktan sonra kemiğe uygun protez planlaması ile bu tarz kuvvetlerin gelmesi kemik fonksiyona girer ve sonucunda enfeksiyon olmadığı sürece kemik erimesi en az seviyeye düşer. Yani bir başka deyişle implantlar kemiği korur.

Sürekli konuşurken ve yemek yerken ağızda oynayan protezler sosyal ortamlarda kişileri bazen zor durumda bırakabilir ve uzaklaşmasına sebep olabilir. İmplantlar sayesinde bu protezler ya oynamayacak hale getirilebilir yada bu protezlerden kurtularak sabit köprülere kavuşma şansı doğar. İmplant destekli protezler ile estetik, konuşma ve çiğneme fonksiyonu daha iyi sağlanırken, bunların yanısıra yeterli ve doğru beslenme ile de daha kaliteli bir yaşam sağlanabilir. Unutmamak gerekir ki doğru beslenme ağızda başlar.

İmplant uygulaması ağrılı mıdır?
Bu bahsedilen tüm implant tedavileri herhangi bir diş çekimi için yeterli olan anestezi eşliğinde uygulanabildiğinden acısız bir işlem olarak tanımlanabilir. Ancak çok sayıda diş çekimi ve çok sayıda implant ve daha farklı diş tedavilerinin de beraberinde yapılması düşünülen ve dişhekimi korkusu olan hastalarda sedasyon ve genel anestezi ile bu işlemler tamamlanabilir.


6 sene önce yazılmıştır.
"Neden İmplant Tercih Edilir? İmplantların Yaşama Etkileri." bu yazı 26 Temmuz 2013 tarihinde saat 19:43 sularında "İmplant" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
 • GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML