Maydanozun Faydaları

Emrah KARA tarafından 13 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.




Maydonoz karaciğer dostudur. Maydonoz karaciğeri arındırarak daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Sağlıksız çalışan bir karaciğer zamanla bütün organlarımızın olumsuz etkiler. Maydanozoun faydaları aynı zamanda cildimizin canlılığını, tazeliğini ve güzelliğinide olumlu yönde etkiler.


Maydanozun faydaları depresyona karşı, akciğer metabolizmasını güçlendirici, hepatit-B’ye karşı, cildegüzellik verici, idrar söktürücü, gençleştirici, vucuda dinçlik ve zindelik kazandırıcı, yüksek tansiyonu engelleyici, karaciğer yağlanmasını önleyici özellikleri vardır.

Maydanozun faydaları ruh sağlığı ve cilt güzelliği üzerinde çok olumlu etkileri vardır. Hatta gençleştirici özelliği mevcuttur. Günümüzde ruhsal sıkıntı, depresyon insanlarda gün geçtikçe artmaktadır. Bu davranışlarda maydanozun bazı maddeleri önemli rol oynamaktadır. Örneğin; uçağa binmekten korkuruyorsanız, binmediğinizde korku yaşamamanız doğal bir sonuçtur. Gök gürültüsü ve şimşeklerin çaktığı bir havada yürümek, yıldırıma çarpılma korkusuna kapılmanız için yeterlidir. Maydanozun içindeki mazı maddelerde bu tür davranış ve yaptırımlara iyi gelmektedir. Maydanozun Faydaları Çeşitli metabolizmalarımızıda iyi gelmektedir. Ruhsal ve cilt güzelliğiniz için maydanoz tüketmeniz önerilir.






9 sene önce yazılmıştır.
"Maydanozun Faydaları" bu yazı 13 Mayıs 2010 tarihinde saat 21:45 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 4 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Tayyip dedi ki:

   maydanozun çok tüketilmesiinin zararı varmıdır

  2. hilmi dedi ki:

   Maydanoz cilt ve karaciğer dostudur doğru bir yazı

  3. Binnaz dedi ki:

   Aynı zamanda “İdrar yollarının sağlıklı çalışması içinde faydalıdır. Ve kilo vermenize yardımcı olur.”

  4. ümmü dedi ki:

   herşeye maydanoz olmamak lazım 😀

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?





  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML