Laminate Veneer Porselen Kaplama ve Fiyatı Nedir?

Emrah KARA tarafından 18 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır.
Laminate Veneer poselen lamine yöntemi dişlerin ön kısımlarında en az madde kaldırırak yapılan yaprak porselen çeşididir. Çok ince olduklarından bu yaprak porselenler istenen boyut, renk gibi özelliklerde hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Bu yöntemde diğer porselen diş yöntemlerinin aksine dişten çok az bir mine dokusu kaldırılır. Bu nedenle dişe en az hasar verilerek yapılan porselen yöntemidir.

Laminate Veneer yöntemi çok ince olması ve metal içermemesi, ışık geçirme özelliği ile doğal dişten ayırt edilemeyecek şekilde memnun edici sonuçlar alınan yöntemdir. Laminate Veener porselen kaplama yöntemi çok kolay bir uygulama olup kısa süreli bir tedavi şeklidir. Tedavi öncesi hastadan ölçü alınır. Daha sonra örnek bir çalışma yapılıp hastanın görmesi sağlanır. Daha sonra ağrısız ve acısız bir şekilde dişlere monte edilmektedir. Ana ölçüsü alındıktan sonra geçici olan veneer dişe yapıştırılır. Bu dişi dış etkenlerden korumaktadır.

Son aşamada hastanında görmesini sağladıktan sonra alınan ölçülere göre Laminate Veneer hazırlanır. Özel bir yöntemle resin adı verilen yapıştırıcı yardımı ile dişlere yapıştırılmaya başlanır. Yapıştırma işlemi bittikten sonra Laminaları doğal dişlerden ayırt etmem mümkün değildir. Bu sebepten dolayı kırılmaya ve çatlamaya karşı oldukça dayanıklıdır.

Laminate Veneer Kimlere Uygulanmaktadır.


Diş Yapısından Memnun Olmayanlarda.Dişlerinde renkleşme Olanlarda.Dişleri Arasında Boşluk Bulunanlarda.


Ön dişlerinde büyük dolguları olan çürüğün dolgu ile kapatılması sonucunda estetik görüntüsünü yitirmiş dişlerde, ön dişleri kırılmış, çatlamış, aşınmış olanlardada uygulanmaktadır. Laminate Vaneer uygulanması sonucunda estetik ve doğal bir gülüş yakalamak çok kolaydır. Laminate Veneer Fiyatları ve Ücretleri Tek diş için 250 ile 500$ arası değişmektedir.


7 sene önce yazılmıştır.
"Laminate Veneer Porselen Kaplama ve Fiyatı Nedir?" bu yazı 18 Kasım 2010 tarihinde saat 00:22 sularında "Porselen" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 7 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. hulya dedi ki:

   merhaba ben bu kaplamanın ağız kokusuna sebep olup olmadığını merak ediyorum ayrıca ne kadar bir sürede 6 diş için bu tedaviyi yaptırabilirim. Bir hafta yeterli midir ? Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

  2. bulut dedi ki:

   siteyi çok faydalı buldum.tebrik ve teşekkür ederim…

  3. ceren dedi ki:

   merhaba benim süt dişlerim döküldükten sonra çıkan dişlerim sarı ve lekeli olarak çıktı ve tam 17 senedir kötü görütülü dişlere sahibim.dişlerimdeki sarılığı ve lekeleri giderebilmem için bu laminate veneer tedavisini mi yaptırmalıyım yoksa zirkonyum falan mı.ban bilgi verebilirseniz çok minnettar olurum..

  4. ELİF YILMAZ dedi ki:

   ÖNCELİKLE ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM. BENİM ÖNDEKİ 2 DİŞİMDE MADDE KAYBI OLDU VE UFALDI. LAMİNATE YAPTIRMAK İSTİYORUM AMA MADDE KAYBI OLDUĞUNDAN TUTMAZ DİYENLER OLUYOR. KAPLAMA ÖNERENLER OLUYOR. ÖNERİ HEKİMLER ARASINDA BİLE FARKLILIK GÖSTERİYOR. BEN KARAR VEREMİYORUM. KARAR VERMEMDE YARDIMCI OLURSANIZ MEMNUN OLURUM.

  5. Ftmanur dedi ki:

   Benim ön dişlerim tavşan laminate verneer ile düzeltilebilir mi ?

  6. mustafa yavuz dedi ki:

   sayın doktor enise gülaydoğdulu vermiş olduğunuz randevuya gelemediğim için özür dilerim önemli bir iş için köye gitmek zorunda kaldım bana ne zaman randevu verebilirsiniz

  7. osman yavuz dedi ki:

   sayın doktor enise gülaydoğdulu vermiş olduğunuz randevuya gelemediğim için özür dilerim önemli bir iş için köye gitmek zorunda kaldım bana ne zaman randevu verebilirsiniz

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML