Kron veya Köprü Takıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Emrah KARA tarafından 21 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır.
Kronlar ve köprü tedavsinin tamamen bitmesi genellikle 2 ila 3 seans arasında değişmektedir. Genellikle ilk seansta dişler hazırlanıp kron ve köprüler dişi korumak için takılır. Anestezi kullanılan seans ardından dilinizde, dudaklarınızıda, dişlerinizde bir kaç saat süren bir hissizlik oluşabilir. Bu hissizlik ortadan kalkana kadar herhangi birşey çiğnemekten kaçının.

Çok nadirde görülse kronlar takıldığı yerden çıkabilir. Bu ve bunun gibi durumlarda hemen diş hekiminizden yardım isteyiniz. Çıkan kron yada köprünün sabitlenmesi için diş hekiminize gidene kadar muhafaza ediniz. Kalıcı kron yada köprülerin iyi bir şekilde yerine oturtulması için geçici kron ve köprüler çok önemlidir. Seanslardan sonra dişlerinizin sıcağa, soğuga ve basınca duyarlı olması çok normal bir durumdur.

Diş etlerinizde belli bir zaman duyarlılık gösterebilir. Şişme ve ağrıyı önlemek için ise ağzınızı günde en az 3 kere çalkalayınız. Ağız ve Diş Sağlığınızı korumak için mutlaka diş hekiminizin verdiği ilaçları kullanınız. Geçici kron ve köprünün ağzınızdan kalkmaması düşmemesi için sakız vb maddeler çiğnemeyiniz. Eğer çiğnemek zorundaysanız ağzınızın diğer tarafıyla yapabilirsiniz.

Normal şartlarda diş fırçalamak çok önemli bir olgudur. Aynı şekilde diş ipi kullanımınada çok dikkat edilmelidir. Eğer ısırmada ve çiğnemede güçlük çekiyorsanız, ağzınızda herhangi başka bir sorun varsa derhal diş hekiminize başvurunuz.


8 sene önce yazılmıştır.
"Kron veya Köprü Takıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler" bu yazı 21 Kasım 2010 tarihinde saat 10:20 sularında "Porselen" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. ahmet dedi ki:

   arkadaş diş fiyatları için teşekkürler

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML