Kron ve Köprü Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Emrah KARA tarafından 28 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır.
Köprü Tadavim Yapıldıktan Sonra Herhangi Bir Ağrım Olacak mı?

Tedavi yapıldıktan sonra diş etleriniz aşırı hassas olabilir. Dişlerinizin basıncına ve sıcaklık değişimlerine karşı duyarlı hale geldiklerini görürsünüz. Bunlar genellikle bir kaç gün sonra ortadan kalkacaktır.

Köprü Tedavimden Sonra Hissizlik Ne Kadar Sürecek?

Üst dişlere uygulanan anestezi 2 ila 3 saat arasında etkisini devam ettirir. Tam olarak hissizliğin ortadan kalkması 3 ila 4 saat sürebilir.

Geçici Köprüm Takıldı. Ne Kadar Süre Kullanacağım?

Geçici köprü genelde 3 hafta kadar kullanılır. Eğer tedavi esnasında çeşitli diş çekimleride oldu ise geçici köprüleri 3 ay kadar kullanmanız gerekebilir. Periodontal tedavi uygulanmış ise bu süre 6 aya kadar çıkabilir.

Kron Takıldı. Peki Ben Ne Zaman Yemek Yiyeceğim?

Uyuşturmanın etkisi geçtikten yarım saat sonra yemek yiyebilirsiniz. Eğer daha önce yemek yerseniz dilinizi ve yanaklarınızı ısırma olasılığınız bir hayli yüksek olacaktır.

Geçiçi Kronum Düştü Ne Yapmalıyım ?

Kronununuz düştü ise tedaviyi uygulayan diş hekimini arayıp tekrar bir randevu talep ediniz. Bu konu üzerinde acele karar vermelisiniz. Düşen kron yanındaki diğer dişlerin kaymasını engellemektedir.

Kron Takılmadan Önce Kanal Tedavisi Yapılması Gerekirmi ?

Çürükler, dişin sinirine ulaşmamışsa ve dişe yapılacak olan diş operasyonuna hazırlık için sinire ulaşmaya gerek duyulmayacaksa kanal tedavisine gerek duyulmamaktadır.


8 sene önce yazılmıştır.
"Kron ve Köprü Hakkında Bilmek İstedikleriniz" bu yazı 28 Kasım 2010 tarihinde saat 23:45 sularında "Porselen" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. derya dedi ki:

   kron köprü için dişhastanesinde muayene oldum üstten 6 diş kesilip kron köprü yapılcağı söylendi benim merak ettiğim 2 şey var kesik dişlerle mi gezicem?ve tedavi için 180 lira bankaya 72 lirada elden vermem gerekiyomuş onay için bankaya vericeğim para bana geri ödenicek mi diye merak ediyorum sgk ya bağlı bi hastane ye zaten imkansızlıklardan dolayı gidiyorum

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML