Kanal Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler

Emrah KARA tarafından 25 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Kanal tedavisi genellikle 2 veya daha fazla seanslarla tamamlanabilir. Bu seanslarda dişi korumak için geçici dolgular kullanılır. Anastezinin etkisiyle dişlerinizde, ağznızda, dudaklarınızda genel bir hissizlik durumu ortaya çıkabilir. Bu hissizlik ortadan kalkana kadar herhangi birşey çiğnemekten kaçınınız.


Seanslar sırasında yapılan yapay dolgunun sökülmesi, kırılması, çatlaması sık görülen ancak zararı olmayan bir durumdur. Bir kanal tedavisi sonrası, özellikle çeşitli yiyecekler çiğnerken dişinizde bir rahatsızlık duymanız normaldir. Bu rahatsızlığı en aza indirmek için ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz.Kanal Tedavisi Sonrası

– Yapışkan yiyecekler özellikle sakız çiğnemekten kaçınınız.
– Fındık, ceviz, ve benzeri yiyecekleri yemekten kaçınıın.
– Kanal tedavi yapılan tarafın üzerinde yemek yemeyiniz. Diğer taraf üzerinde yiyiniz.

Kanal tedavisi olduktan sonra dişlerinizi aynı düzende fırçalamanız önemlidir. Eğer kanal tedavisi sonrası ağrınız varsa veya ağrınız kesilmediyse diş hekiminize başvurunuz .


9 sene önce yazılmıştır.
"Kanal Tedavisi Sonrası Yapılması Gerekenler" bu yazı 25 Mayıs 2010 tarihinde saat 14:07 sularında "Kanal Tedavisi" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. buse dedi ki:

   1,2 hafta önce kanal tedavisi yaptırdım ara ara ağrılarım oluyor ve şiddetli oldukça fazla bunun nedeni nedir acaba bilgilendirirseniz sevinirim…………..

  2. manyak dedi ki:

   yeah!

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML