İmplantlar Nasıl Uygulanmaktadır?

Emrah KARA tarafından 15 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır.
İmplant tipleri ve endikasyonları aslında birbirlerine benzemektedir.Uygulama standart olarak implantın yerleştirleceği bölgenin uyuşturulmasına yönelik lokal bir anestezi yapılmaktadır. Daha sonra kesi yapılarak yumuşak doku kaldırılır ve çene kemiği içinde implantın yerleştirleceği yuva hazırlanır ve bu yuvaya implant vidalanır ve daha sonra yumuşak doku dikilir. Ancak bunlardan ayrılan Mini Dental İmplantların kullanımı biraz farklılık oluşturur.

Bu implantlarda dikiş ve kesi olmadan özel bir teknikle çene kemiğine yerleştirilebilmektedir. Mini implantların çapları diğer implantlardan daha küçüktür, bu sebeple ince kemiklerde kullanılabilir, dikiş ve kesi olmadığından şeker hastaları, tansiyon ve kan sulandırıcı kullanan hastalarda güvenle kullanılabilir.

Ancak diğer geniş çaplı geleneksel olarak adlandırılan implantların yerine düşünülmemelidir. Diğer implantların yapılamadığı özel durumlarda kullanılmalıdır. Çapları daha dar olduğundan başarı oranları daha düşüktür ancak başarısızlık durumunda çok kolay uzaklaştırılabilir.


6 sene önce yazılmıştır.
"İmplantlar Nasıl Uygulanmaktadır?" bu yazı 15 Temmuz 2013 tarihinde saat 14:00 sularında "İmplant" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Raymundo Yates dedi ki:

   İmplantlar nasıl uygulanmaktadır?İmplant tipleri ve endikasyonları aslında birbirlerine benzemektedir.Uygulama standart olarak implantın yerleştirleceği bölgenin uyuşturulmasına yönelik lokal bir anestezi yapılmaktadır. Daha sonra kesi yapılarak yumuşak doku kaldırılır ve çene kemiği içinde implantın yerleştirleceği yuva hazırlanır ve bu yuvaya implant vidalanır ve daha sonra yumuşak doku dikilir. Ancak bunlardan ayrılan Mini Dental İmplantların kullanımı biraz farklılık oluşturur. Bu implantlarda dikiş ve kesi olmadan özel bir teknikle çene kemiğine yerleştirilebilmektedir. Mini implantların çapları diğer implantlardan daha küçüktür, bu sebeple ince kemiklerde de kullanılabilir, dikiş ve kesi olmadığından şeker hastaları, tansiyon ve kan sulandırıcı kullanan hastalarda güvenle kullanılabilir. Ancak diğer geniş çaplı geleneksel olarak adlandırılan implantların yerine düşünülmemelidir. Diğer implantların yapılamadığı özel durumlarda kullanılmalıdır. Çapları daha dar olduğundan başarı oranları daha düşüktür,kırılma riski daha fazladır, ancak başarısızlık durumunda kolay uzaklaştırılabilir.

  2. birdane dedi ki:

   merhaba ilgili bölümün dikkatine!!!!
   sizlerden ricam implant fiyatı öğrenmek istiyorum. bu konu da yardım olabilirmisiniz.
   implant ve üst kaplama fiyatı , taksit seceneğiniz varmıdır, emekliler için artı bir ödeme planı belirleye biliyormusunuz?? yardımlarınızı rica edeceğim.
   dönüş yaparsanız çok sevinirim. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
   saygılarımla
   birdane boz

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML