İmplant Sonrası Dikkat Edilecekler ve İmplant Bakımı

Emrah KARA tarafından 28 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır.
İmplant Operasyonundan sonrası küçük kanamalar olabilir. Bu kanamaları kontrol altına almak için steril ve gazlı bez yardımıyla orta basınçta kanayan bölgeye bastırınız. Eğer protez veya benzeri şeyler kullanıyorsanız implant uygulanan bölge iyileşene kadar bunları kullanmamanızı öneririz.

Eğer hekiminiz ilaç ve antibiyotik verdi ise bunları tavsiye edilen şekilde kullanınız. Operasyondan sonra şişlikleri ve ağrıları azaltmak için buz torbaları kullanabilirsiniz. Diş etlerinizin operasyondan sonra bir kaç gün şişmesi ve ağrıması normal bir durumdur.
Operasyon sonrası takip eden 1 gün sonra 2 hafta boyunca ağzınızı ılık suyla çalkalayınız. Bir bardak ılık suya bir çay kaşığı tuz koyunuz. Bu işlemi yaparken oldukça yavaş olunuz ve implant yapılan bölgeye zarar vermeyiniz.

Operasyondan sonra yiyeceğiniz yiyeceklerin yumuşak olmasına dikkat ediniz. Kesinlikle sert yiyecekler yemeye çalışmayınız. Sert ve kabuklu yiyecekler tüketmemeye çalışınız. Diş etleriniz iyi olana kadar aşırı sıcak ve acılı yiyieceklerden kaçınınız.

Dişlerinizi fırçalarken ve diş ipi kullanırken oldukça yavaş olunuz. İmplant yapılan bölgeri gazlı ve steril bezle yavaşça temizlemenizi öneririz. Eğer bir ağız gargarası önerilmişse bunu önerilen şekilde kullanınız. Geçmeyen hissizlik ve devamlı ağrınız var ise derhal diş hekiminize başvurunuz.


7 sene önce yazılmıştır.
"İmplant Sonrası Dikkat Edilecekler ve İmplant Bakımı" bu yazı 28 Kasım 2010 tarihinde saat 23:19 sularında "İmplant" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Keleş dedi ki:

   ben yaptırıyorum bakalım burdan yazarım size

  2. Funda dedi ki:

   Bende yaptırıyorum dişime şuan vida takıldı ve kanamam durmuyor ayrıca yanağım şişti umarım geçer

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML