Gözlerde Çapaklanma ve Kızarıklık

Emrah KARA tarafından 23 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır.
Çapaklanma gözlerde meydana gelen hafif enfeksiyonla, akan sarımsı renkli akıntı ve kabuklanma şeklinde ortaya çıkar. Çapaklanma bebeklerde genellikle doğumdan hemen sonra ilk birkaç hafta görülür. Akacak olan gözyaş kanallarının tıkanması sonucu meydana gelebilir. Çapaklanma ciddi bir hastalık nedeni değildir ve kendiliğinden kısa zaman geçer. Yaşı ilerlermiş olan çocukda ise görülen çapaklanma konjunktivitin bir belirtisidir. Konjunktivitin bir tür göz iltihaplanmasıdır.Bebeklerde olduğu gibi çocuklarada da görülen çapaklanmasnn sebebi de gözyaşı kanallarının tıknması olabilir.Çapakalnmanın ve akıntının giderilmesi için en iyi yöntem göz banyosudur.


Göz çapaklanmasında kendi kendimize uygulayacağımız doğal tedavilerde mevcuttur. Bunlar şöyledir;
* Çapaklanma geçmeden devam ediyor ise Rüzgargülü bitkisi gözlerde biriken çapakların tedavisinde kullanılabilen doğlar bir tedavidir.
* Papatya suyuda göz temiziliği için kullanılabilen doğal tedavilerdendir. (Gözlerin kenarları ve gözün dış kısımları papatya suyu damlatılmışbir sünger yada pamuk ile silinebilir.) Bu şekilde gözlerdeki enfeksiyon riski azaltılabilir.


8 sene önce yazılmıştır.
"Gözlerde Çapaklanma ve Kızarıklık" bu yazı 23 Nisan 2011 tarihinde saat 16:27 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. izzet dedi ki:

   3 yaşın da bir oğlum var 2013 yılın da gözün de tümör çıktı ve sol gözü amilyatla alındı yerine protez göz takıldı ve o protez gözünde aşırı derece çapaklanma var doktorlarına sorduğumuz da normal diyolar ama bizim içimiz rahat değil bunun için bize nasıl bir tavsiyede buluna bilirsiniz…

  2. izzet dedi ki:

   üç yaşın da bir oğlum var 2013 yılın da sol gözünde tümör nedeniyle gözü alındı ve yerine protez göz takıldı o takılan protez göz aşırı derece capaklanma yapıyo ve gözün alt kısmı morarma yaptı doktoru normaldir diyo ama bizim içimiz rahahat değil bize nasıl bir tavsiyede buluna bilirsiniz…

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML