Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Emrah KARA tarafından 20 Nisan 2011 tarihinde yazılmıştır.
Kişide yaşlanmaya bağlı olarak, genetik nedenlere bağlı, gözleri aşırı yormaya bağlı olarak süre zarfında gözlerde torbalanma göz kapaklarında gevşemeye ve sarkıntılara meydana gelir. Bu noktalarda devreye göz kapaklarına uygulanacak olan estetik cerrahi bir girişim olan, göz kapağı estetik ameliyatı Blefaroplasti giriyor. Estetik Göz Kapağı Ameliyatı sırasında alt ve üst göz kapaklarından çokca yağ dokusu, kas ve deri fazlalıkları, doku miktarı iyi derecede ayarlanarak çıkartılıyor.Başarılı şekilde yapılmış olan göz kapağı ameliyatı ile birlikte daha gen bir görünüme ulaşabilir.


Göz Kapakları Neden Sarkar?

İlk önce alın bölgesinin zaman içinde yaşlanmaya bağlı olarak göz kapaklarının aşağıya doğru kayması ve kaşların üstünde birikerek kaşları göz kapakları üzerine doğru sarkmaya başlar. İkinci olarak göz küresinin çevresinde, göz küresine dayanak veren, yağ torbalarını alt göz kapaklarından ayıran, bir diğer deyişle bariyer işlevi gören bir zar vardır. Yaş geçtikçe bu zarın gevşemesinden dolayı yağların dışarı fırlmasına neden olup ortaya göz torbaları denilen durum ortaya çıkıyor. Üçüncü olarak ise göz kapağı derisi vücuttaki en ince derinin bulunduğu yerdir. Göz hareket ettiğinde ince derideki kaslar çalışır şekilde ve doğal olarak zaman içerisinde göz kapaklarında derinin kırışımına başlamaya, deride çiziklerin oluşumuna ve göz kapaklarında sarkmaya başlar.

Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Nelerdir?

Göz Kapağı Estetik Fiyatları 1500 TL ile 6000 TL arasında değişiklik göstermektedir.


8 sene önce yazılmıştır.
"Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?" bu yazı 20 Nisan 2011 tarihinde saat 17:56 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Ayşe tanrıverdi dedi ki:

   Blefaroplasti 2013 fiyatları hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz?bu arada 20 li yaşlardaki kişinin üst kapak ameliyat ücreti daha ucuzdur denilebilir mi?(deformasyon az olduğu için)bir de ameliyat olunacak şehir ve hastanenin ücrete etkisi ne kadar olur? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML