Görünmeyen Diş Teli ve Fiyatı Nedir?

Emrah KARA tarafından 28 Ekim 2010 tarihinde yazılmıştır.
Diş Telleri genelde hatalı ısırma ile yerinden kayan dişlerin düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde devamlı olarak kullanılan ortodonti yönteminden farklı olarak Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi kullanılmaktadır.Bu yöntem teller ve braketler kullanılmadan dişlerin estetik ve düzgün olmasını sağlamaktadır.

Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi dişleri kademe kademe yeniden eski yerlerine yerleştirmek için renksiz, çıkarılabilir sistemler kullanmaktadır. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) tercih edilmesinin nedenlerinden biriside diğer ortodonti tedavilerine karşı daha estetik ve güzel görünmesidir. Ayrıca takıp çıkarılma özelliği olduğundan yemek ve genel diş temizliği daha kolay ve basit bir yöntemdir. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) ağız açısından rahat bir metoddur. Diğer diş telleri gibi yanağınızda ağzınızda yaralar ve iltihaplara neden olmaz. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) alerjik etkileride yok eder.

Tedaviye başlanmadan önce ısırma şekliniz ve dişleriniz ölçüleri röntgen ve filmler yardımıyla alınır. Daha sonra dişlerinize uygun olarak yapılması için çeşitli labaratuarlara gönderilir. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi tam olarak sizin için hazırlanmış renksiz düzeneklerdir. Her Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) 2 hafta boyunca ağızda kalır. Yanlızca yemeklerden sonra, dişler fırçalanırken, eğer kullanıyorsanız diş ipi kullanılırken ağızdan çıkartılırlar.

2 haftada 1 Invisalign (Görünmeyen Diş Teli)‘ni değiştirmek zorundasınız. Kullanmaya devam ettikçe dişleriniz doğru yönlere doğru kaydığını hissedeceksiniz. Bu işlem arzulanan dişlere ve görünüşe ulaşılana dek devam edecektir. Her 6 haftada bir hekimizle dişlerin düzelme konusunu takip ediniz. Ağız ve diş sağlığı merkezlerindende yardım alabilirsiniz.

Görünmeyen Diş Teli Fiyatı Nedir?

Diş teli fiyatları seçilecek kurum, doktor ve kullanılacak malzemeye göre 1000 TL ile 5000 TL aralığında değişiklik gösterebilmektedir.


8 sene önce yazılmıştır.
"Görünmeyen Diş Teli ve Fiyatı Nedir?" bu yazı 28 Ekim 2010 tarihinde saat 22:14 sularında "Diş Teli,Seçtiklerimiz" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 67 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. mustafa önder dedi ki:

   karabükte varmı anlaşması olan yer diş için

  2. mustafa önder dedi ki:

   karabükte varmı anlaşması olan diş merkezi veyalabaratuvarı

  3. ali dedi ki:

   Slm adım ali , yaşım 17 diş teli taktırmak istiyorum biraz bilgi verırsenız sevınırım

  4. burcu dedi ki:

   batmanda var mı bu yontem ya da diyarbakırda

  5. burcu dedi ki:

   batmanda ya da diyarbakırda var mı

  6. zehra dedi ki:

   1-5 bin lira fiyat tüm tedaviyi kapsıyor mu acaba öyle değilse bilgi alabilir miyim?

  7. eda dedi ki:

   Slmm ben eda 11 yaşındayım ve tel taktırmak istiyorum. Ama takıp çıkartmalı olanlarından istiyorum fiyatını öğrenebilirmiyim

  8. ela dedi ki:

   Mrb fiyatlarında indirim yapılıyormu eğer yapılıyorsa orada taktırmak istiyorum

  9. ESVET ÖZER dedi ki:

   Merhabalar,diş telinin masrafını ve diş tedavilerini artık (sgk’lı olmak şartıyla)artık devlet ödeyecekmiş,bu ne kadar doğru?bilgilendiriseniz sevinirim

  10. ATIL dedi ki:

   Her şey iyide fiyatı oldukca fazla gibi ya :S… Bide merak ettiğim birsey var acaba : Kesin çözüm sağlanır mı yani durduk yere daha fazla sıkıntı çıkmasın dişlerde?

  11. Diş dedi ki:

   Merhabalar, diş teli tedavisi normalde ortalama 2,5 sene kadar sürmektedir ve 6000’den başlamaktadır, bazı hastalar için ameliyet gerektirmekte olup 40.000 liraya kadar çıkabilmektedir. Diş teli masrafınızın bir kısmını özelde yaptırırsanız SGK ödemektedir ama şartları vardır, bunlardan ilki tedavinizin 18 yaşından önce bitmiş olması gerekmektedir. Tedaviye başlamadan önce sevk almanız gerekmekte ve bu sevki devlet hastanesinde çalışan en az 3 hekimin imzalaması gerekmektedir. Aynı heyet raparunu da tedavi sonrasında tekrar istemektedir. Sonrasında devlet size bunun sadece en fazla 3500 lira kadarını geri ödemekte olup bunu da 3 taksitte yapmaktadır. 18 yaşından sonra asla geri ödeme yapmamaktadır.

   6bin’den ucuz veren yerlerde yaptırmamanızı önerip burada bahsedilen görünmez dişteli invisalign yönteminin fiyatları ise 5bin dolar ile 8500 dolar arasında tedavi sürecini 14 haftalara kadan indirebilmektedir. Ama asla devlet geri ödeme yapmamaktadır.

   Bu tedavileri diş merkezi yada labaratuarlarında yaptıramazsınız. Labaratuarda zaten doktor olmaması sebebiyle hastanın ağzını ellerini dahi sürmeleri 6 yıldan başlayan habis cezalarıyla sonuç verebilir. Bu tedavileri sadece Özel Diş Hekimi Muayenehanelerinde yaptırabilirsiniz.

   Batmanda ve Karabükte yapıldığını sanmıyorum ama İstanbul Anadolu yakasında bir çok özel muayenehanede bu işlemi en fazla %20 kadar daha ucuza yaptırma şansınız vardır. Burada dikkat etmeniz gereken muayenehane sahibi doktorun kendisinin bu tedaviyi yapması gerektiğidir. Dışarıdan ayda bir kez gelen çantacılarla çalışanlara pek güvenmeyiniz.

   Diş telini her yaşta taktırabilirsiniz üst yaş sınırı yoktur ama ideali kızlarda 10 erkekler de ise 12 idir.

  12. filiz dedi ki:

   merhabalar, benim alt çenem önde yani alt dişlerim üst dişlerimin üstünde ve şu an 19 yaşındayım ve şu an bu işlemin bu yaşta daha uzun süreceğini söylediler en az 3.5 yılmış ve ben nazillide üniversitedeyim ama kastamonuluyum nerede yaptıracağıma karar veremedim doktorlar üniversite hastanesinde yaptırmam gerektiğini söylediler kafam çok karışık ne yapmam gerektiğinde yardımcı olursanız çok sevinirim .

  13. fatoş dedi ki:

   tam ayrıntılı blgi alblrmiym uygun fiyata hemen gelip yapmak istiyom??

  14. gökçe dedi ki:

   merhaba, benim üst dişlerim de biraz aralık var. ve üst köpek dişlerimden biri küçük ve sivri düzelmesi için diş teli takabilir miyim? şefaf falan olması gerek değil benim için düzelsin de ama fiyatı da baya fazlaymış şefaf tel yaptırmasam aha uygun olur mu ?

  15. ali dedi ki:

   mrb mersın de yasıyorum dıslerıme doktor tel tatılması gerektıgını soyledı aslında dısarıdan bakıltıgında hıc sorun yok gıbı rongen ve ozel cınazlardan bakılkılında gercektende sorun var konusmamı bıle etkılıyordu ama mersınde ozel dıs hastanesı var akdenız dıye bana 4000 tl ye ve1 sene den fazla tedavavı surecıama ben de yaptırmadım cunku gercekten cok pahalı bagkurlu olmama ramen 4000 tl fıyat cıktı sgk karsılamıyor aslında diş işine gırdıgınızde 6 bın tlyı gozden cıkarın olup olmadık ısler cıkıyor

  16. OzaL dedi ki:

   Su an ben yurt disinda 2.haftamdayim.Tedaviye basladim.8 tane ust ,5 tane alt dislerim carpik.Fiyati 3500 euro ve 1 yillik tedavi.

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML