Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Emrah KARA tarafından 27 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
İnsanlar göz alıcı beyaz bir gülüş isterler. Şimdi evde kolayca uygulayabileceğiniz diş beyazlatma yöntemlerini siz değerli ziyaretçilerimize sunacağız.


Karbonat

Bilinen yöntemler içerisinde en yaygın olanıdır korbonhidratlar. Dişleri beyazlatmasının yanında bakterileri ve diğer mikroorganizmaları öldürür ve diş taşlarını temizlemektedir.
Gliserin

Gliserin çok yaygın kullanılmasada bakterileri temizleyici özellikleri vardır. Bir damla gliserin ile birçok bakteri ve mikroorganizmaların öldüğü görülmektedir.
Sofra Tuzu

Sofra tuzu karbonhidrat kadar kuvvetli olmasada oda bilinen bir diş beyazlatma yöntemidir. Onunda ağızdaki bakterileri öldürücü özelliği vardır. Ancak yinede kullanıldığında ağzıdaki bakterilerin hepsini yok edemez.
Beyazlatıcı Bantlar

Bu işlemde önce dişlerinizin ölçüleri alınır. Daha sonra dişlerinize uygun diş tablası yapılır. Bu diş tablalarının üzerinde beyazlatıcı solüsyonlar vardır. Geceden sabaha kadar dişlere takılmaktadır.
Beyazlatıcı Diş Macunları

Beyazlatıcı diş macunları dişlerdeki renk sorunu ve lekeler için hafif katı bir madde bulundurlar. Beyazlatıcı diş macunlarını kullanamdan önce size uygun olup olmadığını mutlaka diş hekiminize danışınız.


Diş beyazlatma işlemine başlamadan önce iyi bir muayene mutlaka şarttır. Bu muayeneyle birlikte ağız içindeki porselen dişler, kaplamalar, dolgular, çatlaklar ve diş çürükleri belirlenmelidir. Bu işlemde dolguların ve porselenlerin renklerinde herhangi bir değişme olmaz. Dolayısıyla muayene sonrasında uygulanacak diş beyazlatma yöntemleri seçilir.

Detaylı bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

"Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri" bu yazı 27 Mayıs 2010 tarihinde saat 22:32 sularında "Ağız Hijyeni,Seçtiklerimiz" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Güldane Gümüş dedi ki:

   Bu “evde diş beyazlatma” konusunda eğer mümkünse ortalama yaklaşık fiyat aralığınıda yazar mısınız? Teşekkürler

  2. sezen dedi ki:

   slm,dişlerimin bembeyaz olması için herşeyi denedım ama düzenli fırçalıyorum sürekli olarak ama neden sadece 5 dk sürüyo beyazlıği sorumun cevabıni alırsam çok mutlu olacağım şımdıden tsk ederım

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML