Elektrikli Diş Fırçaları Zararlımıdır? Fiyatları Nedir?

Emrah KARA tarafından 19 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır.
Çok az bir zamanınızı ayırarak dişlerinizi çok kısa bir sürede fırçalayabilirsiniz. Ancak bireylere bu kısa süre çok uzunmuş gibi gelir. Diş fırçalamayı bir süre sonra keser ve böylece dişler derinlemesine ve olması gerektiği gibi temizlenemez.

Yapılan araştırmalarla diş hekimleri hastalırının doğru ve yeterince zaman ayırıp dişlerini fırçalamadığını söylemişlerdir. Bununda dişlerin üzerinde yemek artıkları, plakların, bakterilerin kalmasına sebebiyet vermektedir. Bunlarınde diş eti hastalıklarına sebep olduklarını söylemişlerdir.

Elektrikli diş fırçaları bu sorunları çözmeye yardımcı olabilir. Gelişen teknolojiyle elektrikli diş fırçaları sonic titreşim yayan, titreyen, dönen tasarımlar geliştirilmiştir. Elektrikli diş fırçalarının kullanımı, bilinen diş fırçalarından çok daha eğlencelidir. Bu sebeple dişlerinizi elektrikli diş fırçalarıyla olduğundan uzun ve sık fırçalayabilirsiniz.

Eğlencenin dışında elektrikli diş fırçaları daha etkili plak ve bakteri temizlediğinden diş eti hastalıklarını ve diş çürüme gibi hastalıkları en az düzeyde yaşanmasını sağlamaktadır. Elektrikli diş fırçaları ayrıca yumuşak fırçalama sağladığı için diş etlerinde ve diş minesi üzerinde minimum aşınma ve tahribata yol açarlar. Normal diş fırçasıyla elektrikli diş fırçası karşılaştırılmasında elektrikli diş fırçası kullananların normal diş fırçası kullananlara oranla daha az diş eti hastalıkları yaşadığı görülmüştür. Bunun en belirgin özelliği ise elektrikli diş fırşası kullananların fırçayı diş etlerine ve dişlere daha az bastırması ve yuvarlak olan fırça kıllarıdır.

Elektrikli diş fırçalarının kullanımı çok daha kolaydır. Fırçanın baş kısmı, diğer diş fırçalarından daha küçüktür. Ağız içinde hareket ettirmek çok daha kolaydır. Bunların diş üzerinde sürekli ve devamlı tekrar eden hareketler yaptığı için daha çok plak temizlemektedir. Kullanması eğlenceli olduğundan çocuklar ve yetişkinler için daha uzun süre diş fırçalamaya neden olacaktır.

Elektrikli diş fırçalarının fiyatları ise 100 TL ile 500 TL arası değişmektedir.


8 sene önce yazılmıştır.
"Elektrikli Diş Fırçaları Zararlımıdır? Fiyatları Nedir?" bu yazı 19 Kasım 2010 tarihinde saat 12:49 sularında "Ağız Hijyeni" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
 • GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML