Dolgudan Sonra Ağrı

Emrah KARA tarafından 16 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Dolgu işlemi bittikten sonra hassasiyet ortaya çıkabilir. Dişiniz hava, sıcak, tatlı yiyecekler vb. olaylara hassasiyet gösterebilir. Kompozit dolgular ve diğer tip dolgular bu hassasiyete neden olmaktadır. Genellikle bu hassasiyet 1-2 hafta arasında azala azala sone erer. Bu gibi şeylerden dişinizdeki hassasiyet geçene kadar uzak durmanızı öneririm. Fakat 1-2 hafta içinde ağrı sızı hassasiyet geçmezse derhal diş hekiminize başvurmaktan çekinmeyiniz.


Hekiminiz hassasiyetin gitmediğini anlarsa, hassasiyeti gidermek için tekrar bir dolgu yapabilir. Bu işlem yavaş yavaş hassasiyet olan bölgeyi iyileştirmeye yetecektir. Hassasiyetinizi daha önce diş hekiminize açıklamanız daha sonraki safhalarda dişhekiminin problemi çözmesine o derece kolaylık sağlamaktadır. Dolgu sökülüp yerine yenisinin takılmasıda mümkündür. Yada dolgunun altına diş hekimi tarafından ajan konulup korunabilir. Fakat dolgu derinse kanal tedavisi uygulaması yapılmalıdır.

Dolgudan sonra ağrı 2 şekilde olabilir.
– ilk ağrı dolgunun dişleri kapatmamasına neden olur. Isırdığınızda ortaya çıkar ve gitgide kötüye gitmektedir. Anastezi geçtiği zaman bunu hissetmeniz mümkündür. Ağrınız varsa dişhekiminize başvurunuz. Yeniden şekilendirme yapılabilir.
– Bu ağrı şeklide dişler birbirine temas ettiği zaman ortaya çıkar ve çok şiddetli bir ağrıdır. Dolgusu yeni yapılmış metal diş arasındaki temasla ortaya çıkmaktadır. Ağızdaki elektrik akımından oluşmaktadır. Yeni yaptırdırğınız metal dolgulu dişinizin karşısındaki dişte metal dolgulu diş varsa bu ağrı meydana gelir ve çok şiddetli olduğundan dayanması zordur. Telaş yapmayınız ve Hekiminize başvurunuz.

Dolgu işlemi bittikten sonra dişhekimi tarafında yapılan bölge cilalanır. Ancak tedaviden sonra dolgunun keskin ve yaralayıcı kenarları oluşabilir. Bu kenarların ağzınızda yara açmaması için dolgudan sonra ağrı olursa lütfen dişhekiminize başvurunuz.


9 sene önce yazılmıştır.
"Dolgudan Sonra Ağrı" bu yazı 16 Mayıs 2010 tarihinde saat 16:38 sularında "Dolgular" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 55 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. özgür dedi ki:

   ben de önce devlette bir dişime dolgu yaptırdım, 3 gün önce de özelde bir diş hekimi arkadaşıma dolgu yaptırdım. devlette yaptırdığım dolgudan dolayı hiç ağrı hissetmedim ancak özelde yapılan dolgu 3 gündür beni perişan etti. dayanılacak gibi değil, aldığım ağrı kesicilerden dolayı midem rahatsızlanacak diye de korkuyorum.

  2. SEmih dedi ki:

   özgür aynı bende senin gibiyim günde e naz 4 kere agrı kesici atıyorum

  3. hüsne dedi ki:

   dolgu yaptırdım ve dolgum düştü

  4. Paşa dedi ki:

   7-24 DİŞİM AGRIOR ÇARESİ YOKMUYA DİŞ HEKİMİ İLAÇ İÇ AGRI KESİCİ FİLAN DER BU DURUMUN DERHAL DÜZELTİLMESİNİ İSTİYORUM RİCALARIMLA

  5. selda akın dedi ki:

   1 ay önce kadar 2 tane sag ve sol tarafıma dolgu yaptırdım fakat sol tarafımdaki dolgum çok acıyo napmalıyım

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML