Dişeti Tedavisi, Kanaması, Çekilmesi ve Hastalıkları

Emrah KARA tarafından 27 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır.
Dişeti hastalığı, doğal dişin etrafındaki dokuların iltihabı olarak tarif edilir. Hastalık başlangıçta dişetini daha sonraları dişin etrafındaki lifleri ve kemiği etkileyerek ilerler ve sonunda dişte bazen ağrı ile birlikte kanama ve dişin sallanması ile sonuçlanır. Erken teşhis ve tedavi ile diş sağlığına kavuşturulur veya dişin ömrü uzatılır. Aksi takdirde dişin çekimi gerekebilir. Hastalar hiç bir şikayeti olmasa da 6 ayda bir dişhekimini ziyaret etmelidir. Aksi taktirde basit bir tedavi ile halledilebilecek bir sorun daha büyüyerek istenmeyen durumlara sebep verebilir.

Dişeti hastalığı ilerlediğinde kemik erimesine neden olur. İleri derecede kemik erimesi dişin çekiminden sonra da hastaya zorluk çıkarır. Bunların başında da implant uygulamasını riske atmasıdır. Yada tüm dişlerini kaybetmiş hastalarda, erimeden dolayı, düzleşmiş kemikte total protezin tutuculuğu zayıf olacaktır. Bu da ömür boyu hastayı memnuniyetsizliğe itecektir. Aynı zamanda erimiş kemikler, yanakların çökük ve kırışık görüntüsüne ve hastanın yaşlı izlenimine sebep olur.


5 sene önce yazılmıştır.
"Dişeti Tedavisi, Kanaması, Çekilmesi ve Hastalıkları" bu yazı 27 Temmuz 2013 tarihinde saat 16:08 sularında "Diş Eti Hastalıkları" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Elise Howe dedi ki:

   Kanal tedavisi nasıl yapılır tedavinin aşamaları nelerdir? Anestezi Kanal tedavisi, eskiden halk arasında ağrılı bir tedavi olarak bilinirdi. Modern dişhekimliğinde; etkinliği ve güvenirliği geliştirilmiş anestezik solüsyonlar sayesinde kanal tedavi işlemleri ağrısız bir şekilde yapılmaktadır Dişin ağız ortamından izolasyonu Lastik örtü (Rubber Dam) uygulaması Kanal tedavisinde amaç ‘diş sinirine’ ve diş yapısına zarar veren bakterilerin ortadan kaldırılmasıdır. Tedavi sırasında; tükürükten ve ağız ortamından dişin içine yeni bakterilerin girmesinin önlenmesi, hekim için rahat ve güvenilir bir çalışma ortamının sağlanması ve tedavi sırasında kullanılan iğne şeklindeki ufak kanal aletlerinin hasta tarafından yutulmasının önlenmesi için tedavi edilecek diş, lastik bir örtü yardımı ile ağız ortamından izole edilir.

  2. Ahmet Karaaslan dedi ki:

   Diş sorunlarım var tedavi olmak istiyorum bilgi lütfen

  3. dilruba dedi ki:

   dişlerimi temizletmem gerekiyor ama temizletmek zarar veriyormuş dişlere doğrumu tartar diş taşı gibi şeyler

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML