Dişçi Korkusu Nasıl Yenilir ?

Emrah KARA tarafından 28 Şubat 2011 tarihinde yazılmıştır.
Günümüzde Ağız ve Diş Sağlığının önemi gittikçe artmaktadır. İnsanlar güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmak istemektedirler. Ancak bunun içinde dişçi korkularını yenmek zorundadırlar.

Çocukların Dişçiden Korkmalarının Sebebi Nelerdir ?

Çocukların dişçiden korkmalarının genel sebebi ebeveynlerinden duydukları yanlış bilgilerdir. Çocukların bilmedikleri ve gürültülü ses çıkaran aletleri gördüklerinde ve bunun üzerinde kullanılacağını anladığında dişçiden korkmaları normaldir.

Dişçi korkusunda eskiden zor imkanlarla yapılan tedavilerin payı varmıdır ?
Teknolojinin ilerlemesiyle diş muayenelerinin donanımları, gelişmiş cihazlar, gelişmiş röntgen teknikleri, Ağız içine bakılabilen kameralar eski dönemlerde olmayan imkanlardı. Eskiden uygulanan tedavi yöntemleri dişçi korkusuna sebebiyet vermiş olabilir.

Diş Hekimi Korkusu yaşayan kişilerde hangi fiziksel etkiler görülmektedir ?
Hastada herhangi bir korku oluştuğunda ve bunu diş hekimi anladığı anda hastayı rahatlatmak adına bir kaç yöntem denemelidir. Genellikle hastalarda görülen fiziksel etkiler mide bulantısı ve kalp çarpıntısıdır. Diş hekimleri bu gibi durumları kolaylıkla fark eder ve müdahalede bulunurlar.


8 sene önce yazılmıştır.
"Dişçi Korkusu Nasıl Yenilir ?" bu yazı 28 Şubat 2011 tarihinde saat 09:16 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. gamze dedi ki:

   offfffffffffffff hepsi donmuş

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML