Diş Teli Nasıl Takılır ve Diş Teli Çeşitleri

Emrah KARA tarafından 21 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Çene yapısı büyük olan kimselerin dişlerinin aralarındaki boşluklar yüzünden bu tedavi uygulanabilir. Dişlerin yapısını ve estetiğin bozan bir diğer unsurda olağandan fazla dişin çıkamsıdır. Bu durum genetik yapıdan meydana gelmektedir.


Diş estetiğinin düzeltmek için tıp dalındaki adına ortodonti adı verilir. Ortodontidede bir çok hastalıkta olduğu gibi erken teşhis en önemli ögedir. Bu nedenle diş çarpışıklıkar gibi problemler çocuk yaşta teşhis edilirse tedavi süreci o derece kolay olmaktadır. Dİş teli çeşitleri git gide çoğalmaktadır. Günümüzde dişle aynı renk diş telleri bile mevcuttur. Diş telinin kullanım süresi 18 – 20 ay arasındadır. Genellikle 24 aya tadaviler bitmiş olur.
Diş teli uygulaması eski olmasına rağmen uygulanılabilirliğini yitirmemiştir. Bunun en önemli nedeni ise diş teli tedavisinin diğer tedavilere göre daha uygulanılabilir ve güvenli olmasıdır. Diş telinin takıldığı hastalar bir kaç yıl içerisinde iyileşme göstererek iyi sonuç alınabilmektedir.

Ancak diş telinin olumsuz yanlarıda vardır. Diş teli takılan hastaların üzerinde psikolojik bir baskı bulunmaktadır. Bulunduğu toplum içerisinde dikkat çeken kimseler bu olaydan oldukça fazla etkilenmekte ev ruhsal sorunlarla karşılaşmaktadır. Bunun tedavisi ise hastalara bunun bir tedavi yöntemi olduğuna inandırmaktır.


9 sene önce yazılmıştır.
"Diş Teli Nasıl Takılır ve Diş Teli Çeşitleri" bu yazı 21 Mayıs 2010 tarihinde saat 14:35 sularında "Diş Teli" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 155 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. leyla dedi ki:

   bende ortodontik tedavi görüyorum gömülü dişlerim var onların çıkmasını bekliyorum yeni yaptıracaklar için söylüyorum zor bi süreç kendinizle barışmaya ağrılara alışana kadar çok zorlancaksınız ama bunların hiçbiri yıldırmasın sonu güzel oluyor değer diye düşünüyorum

  2. fatoş dedi ki:

   aclen bana ulaşmzmısnz hemen ypmak istiyom

  3. Nil Akbay dedi ki:

   oğlum 20 yaşında ve görünmez diş teli taktırmak istiyoruz. bu tedavinin yaş sınırlaması varmıdır..Acil önerilerinizi ve Ankara için randevu alabileceğim bir adresinizi bekliyorum

  4. ben bundan taktırdım hocam

  5. zehra dedi ki:

   ben gülünce üst dişim önden fırlıyo ve dişler üst üste gelmiş şeffaf teller ne kadar ?

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML