Diş Teli Fiyatları ve Ücretleri 2014

Emrah KARA tarafından 20 Ocak 2014 tarihinde yazılmıştır.
Diş sağlığı bireyler için çok önemli olup, bir çok kişide estetik kaygı olarak görülmektedir. Muhakkak herkes inci gibi dişlere sahip olmak ister. Kişiler diş hekimlerinin öneri ve tedavileri ile ortodonti – diş teli tedavisine başlamaktadır. İllere ve ilçere göre farklılık göstermekte olan Diş teli ortodonti fiyatları 2014 SGK ve SSK tarafından belirlenmektedir.

Diş Teli Fiyatları 2014 ve Takılma Nedenleri; 

 • Birbiri üzerine geçmiş dişler
 • Dişler arasında boşluk ve aralıklar
 • Isırma bozuklukları
 • Birbirini iterek zorlayan dişler
 • Kırık dişler

Olmak üzere bir çok alanda kullanılmaktadır ortodonti tedavisi. Ayrıca hastanın durumu uygulanacak tedavi şeklinide belirlemektedir. En uygun Diş teli fiyatları 2014 çekilecek panaromik röntgenden sonra belli olacaktır.

Diş Teli Fiyatları 2014 ve Etkileyen Faktörler

* Lingual braketler ile tedavi
* Şeffaf porselen braketler ile tedavi
* Klasik braketler ile tedavi
* Şeffaf plaklarla telsiz veya braketsiz tedavi
Genel olarak kullanılcak tedavi yöntem ve ortodonti uzunluğuna göre belirlenmtektedir. Bu uygulamalar 2500 – 6000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ayrıca bazı poliklinkler yapılan kampanyalar sonucu, Diş Teli Fiyatları 2014‘ü 1500 TL‘ye kadar düşürdüğünü görmekteyiz.

Diş Teli Fiyatları 2014 SSK-SGK Ücretleri

Sağlık bakanlığı uygulamalarına göre Diş Teli taktırmak, sorunlu bir uygulama değil tamamen özel ve estetik bir uygulama olarak görülmektedir. Devlet hastanelerinde 8 yaşın altındaki çocuklara diş teli – ortodonti uygulaması yapılmaktadır. 18 yaşın üzerindeki kişilere ücretli olarak yapılmaktadır. 8-18 yaş arası kişilere yapılan diş teli tedavisinden 1000 TL gibi bir ücret alınmaktadır. Ancak sıra almaya çalışırsanız size çok ileri bir tarihe randevu verecektir.


5 sene önce yazılmıştır.
"Diş Teli Fiyatları ve Ücretleri 2014" bu yazı 20 Ocak 2014 tarihinde saat 12:01 sularında "Diş Teli" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. cansel dedi ki:

   lütfen biraz fiyatları düşürün dişlerim üst üste kecmis bir sekilde ama pahalı olduğu için yaptıramıyoruz hic bir zaman daha rahatça guldugumu hatırlamıyorum ben de herkes gibi ağzımı açarak gülmek ıstıyorum herzaman utanarak çekinerek geziniyorum hayatta benimle acaba dişim yüzünden dalgamı ececekler diye. Artık gülmek ıstıyorum

  2. cansel dedi ki:

   Lütfen tel fiyatlarını dusurun. Dislerim ust uste geçmiş bir sekilde o yüzden hic daha rahatça guldugumu hatırlamıyorum herkes gülerken resmen imreniyorum .Ve de cekınıyorum dişim yüzünden acaba bılmediğim kısıler benimle dalga gecermi diye dişimin güzel olmasını o kadar ıstıyorumkı bende gülmek. İSTİYORUM

  3. cigdem dedi ki:

   Benim dislerm ice dogru one aldirmk istym tel taktrarak fiyat ne olur acaba

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML