Diş Taşı Nedir? Temizleme Ücreti Nedir?

Emrah KARA tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde yazılmıştır.
Dişlere yapışan plakaların doğru temizlenememesi ile ortaya çıkan diş taşları ağızda doğal ve estetik görüntüsünü kaybeder. Dilin diş taşlarına sürtünmesiyle dilde tahrişe neden olur.

Diş Taşı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Diş taşlarının çoğalması bakterilerin ve mikropların çoğalmasına, diş eti çekilmelerine, diş eti hastalıklarına, diş çürümelerine, diş minelerinde zedelenmelerine sebebiyet vermektedir.Diş eti hastalıkları ile mücadele etmek için ağız ve diş temizliğine mümkün olduğunca önem vermek gerekmektedir. Bunun için diş hekiminizden ya da ağız ve diş sağlığı merkezlerinden yardım alarak diş taşlarınızı temizletebilirsiniz. Günlük ağız bakımınızı düzenli ve düzgün uyguladığınız takdirde diş taşlarını ağızınızdan uzak tutabilirsiniz. Eğer ki ağızınızda azımsanmayacak kadar diş taşı varsa ağız ve diş bakımınıza önem göstermiyorsunuz demektir. Bunun için doğru diş fırçalama ve diş fırçlama tekniği çok önemlidir. Doğru diş fırçalama ile ilgili diş hekimlerinden ya da ağız ve diş sağlığı merkezlerinden yardım ve destek alabilirsiniz.


Diş Taşı Temizleme Ücreti Nedir?

Diş taşı temizleme ücretleri seçilecek kurum, doktor ve kullanılacak malzemeye göre 30 TL ile 150 TL aralığında değişiklik gösterebilmektedir.


8 sene önce yazılmıştır.
"Diş Taşı Nedir? Temizleme Ücreti Nedir?" bu yazı 30 Ekim 2010 tarihinde saat 19:13 sularında "Ağız Hijyeni" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. ASLI dedi ki:

   TEMİZLETİN ARKADAŞLAR KORKACAK HİÇ BİR ŞEY YOK BEN YAPTIRDIM GAYET MEMNUNUM

  2. enzel dedi ki:

   diştaşı temizliği bile doğru dürüst yapılamaz evde

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML