Diş Hekimliğinde Dental Lazer Uygulamaları

Emrah KARA tarafından 31 Ocak 2011 tarihinde yazılmıştır.
Dental Lazer Nedir ?

Dental Lazerler, güçle ve yoğun bir şekilde ışık ışını yayan cihazlardır. Bunun gibi aygılar günlük hayatımızda kullandığımız bazı aygıtlardada görülmektedir. Yüksek güçteki lazerler demirleri kesebilirler. Diş hekimlerinin kullanmış olduğu lazerler düşük güdümlü lazaerlerdir.

Dental Lazerler Nasıl ve Nerelerde Kullanılır ?

Diş Hekimliğinde Dental Lazer Uygulamarı ilk olarak 1960’lı yıllardan bu yana vardır ancak diş hekimliğinde daha yeni yeni kullanılmaktadır. Dental Lazerlerin 4 temel kullanım şekli vardır. İlki dental Lazerler diş eti dokusunu keser çıkartır. Dental lazerlerin ikinci kullanımı dolgu maddelerinin sertleştirilmesinde kullanılır. Bu sertleştirme ışıkları etkisini 30 saniye sonunda gösterir. Dental Lazerlerin üçüncü kullanım alanı ise kimi diş hekimleri lazerin dişlerin beyazlatılmasında işe yaradığını savunur. Dördüncü kullanım alanı ise dişin kendisinin kesilmesinde kullanılmaktadır.

Dental Lazerler Acı Duymamıza Neden Olurmu ?

Dental lazerlerin diğer aletlerden üstünlüğü ortaya çıkar. Tedavi çeşidine bağlı olarak bir çok hasta, ya hiç acı dıymadıklarını yada çok hafif bir acı duyduklarını söylemektedir. Dental Lazer aygıtının fiyatları 10.000 $ le 60.000 $ arasında değiştiği için diş hekimleri bu aygıtı almakta zorlanmaktadır. Ancak bazı diş hekimleri bunları alabilmektedir. Eğerki diş hekiminiz tedavi sırasında gözünüze koyu camlı bir gözlük takarsa bilinki size dental lazer uyglaması yapacaktır.


8 sene önce yazılmıştır.
"Diş Hekimliğinde Dental Lazer Uygulamaları" bu yazı 31 Ocak 2011 tarihinde saat 09:10 sularında "Ağız Hijyeni" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
 • GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML