Diş Eti Operasyonu Sonrası Yapılması Gerekenler

Emrah KARA tarafından 24 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Yapılan operasyondan sonra dişleriniz, diliniz ve dudaklarınızı bir kaç saat hissetmeyebilirsiniz. Bu hissizlik gitmeden herhangi bişey yemek ve içmekten kaçınınız. Yapılan operasyondan en az 2 saat hiçbirşey yiyip içmeyiniz. Yapılan operasyonu takip eden günler biraz rahatsızlık hissedebilirsiniz. Ancak bu normal bir olgudur.


Ağrı ve şişkinliğiniz varsa bunları azaltmak için operasyonun yapıldığı bölgeye soğuk tampon yapabilirsiniz. 1 gün sonra ağrı ve şişkinliklerin inmesi için ağzınızı ılık suya bir çay kaşığı tuzu koyup eridikten sonra ağzınızda gargara yapabilirsiniz. Eğer hekiminiz antibiyotik kullanmanızı uygun görmüşse, bunları şikayetleriniz geçse dahi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Operasyondan sonra kanamalar normaldir. Eğer kanama devam ederse gazlı bez veya steril bir bezle kanayan gölgeye tampon uygulayabilirsiniz. Fakat tampona rağmen kanama durmamışsa derhal diş hekiminize başvurunuz. İlk 2 gün süzme peynir, yoğurt, çorbalar ve benzeri hafif yemekler seçmenize yarar var. Ağız sağlığınız için önerilerimize uymadan önce mutlaka diş hekimize muyene olunuz.


9 sene önce yazılmıştır.
"Diş Eti Operasyonu Sonrası Yapılması Gerekenler" bu yazı 24 Mayıs 2010 tarihinde saat 14:31 sularında "Diş Eti Hastalıkları" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML