Diş Eti Hastalıkları ve Diş Eti Çekilmesi

Emrah KARA tarafından 20 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Dişlerin doğru temizlenmemesi halinde, dişlerin üzerinde ve kıyılarında bakteriler oluşmaktadır. Bu bakteriler diş eti hastalıkarı, diş eti çekilmesi, diş çürüğü gibi hastalıklara yol açmaktadırlar. Zamanla ağzımızdaki tükürüğe etki edip diş taşlarını oluşturmaktadırlar.


Bu bakterilerin içindeki mikroorganizmalar zamanla üreyerek şekerli gıdaları tükettiğimiz anda onları parçalayarak asitleri üretirler. Bu asitler dişleri küçük bölgeden başlayarak büyük çürüğe doğru gider. Dahada ilerlerse diş çekimi kaçınılmaz bir hal alır.

Diş eti iltihaplanmalarının ilk belirtisi diş etleri üzerindeki belirgin kanamalardır. Diş etlerindeki renk, ağız kokusu şekil değişiklikleriyle kendini gösterir. Diş etinin sebep olduğu diş kayıpları, diş çürüklerinin neden olduğu kayıplardan çok daha fazladır.

Özellikle şunu belirteyim, sağlıklı ve güçlü diş etlerinin rengi açık pembe bir renktedir. Dişe ve kemiğe sıkıca yapışıktır ve pütürlü bir yüzeyi vardır.

Detaylı bilgi için videoyu seyredebilirsiniz.


9 sene önce yazılmıştır.
"Diş Eti Hastalıkları ve Diş Eti Çekilmesi" bu yazı 20 Mayıs 2010 tarihinde saat 23:58 sularında "Diş Eti Hastalıkları" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 6 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. palamut dedi ki:

   Allah korusun çok kötü bişiy bu diş eti hastalıkları

  2. ahmet erden dedi ki:

   herkeze geçmiş olsun benimde diş çekilmesi var ama daha yeni öğrendim açaba hastanenizde diş eti ameliyatı varmıdır saygılarımla tşk ahmet erden tel 0286 2122367 cep 0542 400 32 32 çanakkale

  3. ekrem dedi ki:

   ağız ve diş sağlığı merkezi

  4. ekrem satık dedi ki:

   periodontoloji dr.berrin örs oruğ

  5. Ballıpınar Dental dedi ki:

   …kötü alışkanlıklar, diş köklerindeki morfolojik farklılıklar dişeti çekilmesinin meydana gelmesini kolaylaştırabilir.

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML