Diş Çürüğü Nasıl Geçer Tedavisi Nedir ?

Emrah KARA tarafından 26 Ekim 2010 tarihinde yazılmıştır.
Diş eti hastalıkları, diş minesinin aşınması, sinüzit ve diş iltihaplanması diş çürüklerine sebebiyet vermektedir. Diş Ağrısı insanların en zor dayanabildikleri ağrılardan biridir ve kesinlikle ihmal edilmemelidir. İhmal edilip tedavi edilmezse ağrılar giderek şiddetlenir ve dayanılmaz bir hal alır. Bunun yanında iltihaplara neden olarak yüzde şişmelere yol açar.

Dişlerde ağrı olduğu zaman kesinlikle hekim tarafından muyene olunuz. Nedeni ise diş ağrıları çok ender bir biçimde kendiliğinden geçmektedir. Eğer herhangi bir tedavi uygulanmazsa dişler eski doğal ve sağlıklı halini almayabilir. Bu sebepten ötürü ağız ve diş sağlığı çok önemli bir unsurdur. Erken teşhis dişlerin sağlıklı olması için çok önemli bir unsur ve temel ögedir.


Diş çürükleri nasıl kendiliğinden oluşuyor diye düşünebilirsiniz. Ancak bunun başlıca sorumluları bizleriz. Aşırı şekerli maddeler tüketerek dişlerimizi düzenli olarak günde en az 2 defa fırçalamayarak diş çürüklerine davetiye çıkarmış olursunuz. Bu yüzden hekiminizin tavsiye ve görüşlerine kesinlikle uymalısınız. Bununda dışında diş Ağrısı ve çürükleri nasıl geçer? ve Diş çürüklerine ne iyi gelir? Diş çürüklerinin Tedavisi nedir? dersek eğer;
Fındık, ceviz ve benzeri sert cisimlerin dişlerle kırılması ucu sivri bir cisimle diş aralarının karıştırılması etkenlerden sadece bazılarıdır. Bu ve benzeri sebepler diş üzerindeki mine tabakasının çatlamasına, diş etleri ve kemiklerinin zarar görmesine yol açmaktadırlar. Aşırı şekerli besinler aşırı şekerli içecekler bunlar hemen dişlerin arasına birikirler ve bakteri oluşturmaya çok elverişlidirler.

Bazı yiyecek ve içecekler dişlerdeki oyuklara girerek oyuk ve çatlakların büyümesine yol açarlar. Diş minesinin üst kısmında zamanla ufak siyah bir leke gibi görünen diş çürüğü zamanla ilerler ve dişi tamamen yok etmeye başlar. Giderek büyüyen bu çukur nedeniyle dişler sıcakta veya soğukta ağrımaya başlar. Daha sonra diş köküne kadar ilerler ve apse oluşur. Eğer erken ve yerinde tedavi uygulanmazsa diş çürüğü yandaki diğer dişlerede sıçrar ve diğer dişlerinde çürümesine yol açar. Eğer sağlıklı, doğal, estetik dişleriniz olsun istiyorsanız düzenli hekim kontrolü ve rutin ağız sağlığı kurallarını uygulamanız ağız ve diş sağlığı merkezlerinden yardım almanız gerekmektedir.


7 sene önce yazılmıştır.
"Diş Çürüğü Nasıl Geçer Tedavisi Nedir ?" bu yazı 26 Ekim 2010 tarihinde saat 21:54 sularında "Diş Çekimi" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. minel tuncil dedi ki:

   birşey anladıysam arap olim!

  2. bilge selin dedi ki:

   ama ben diş hekimine gidemem fobim var başka çaresi yok mudur 🙁

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML