Diş Beyazlatma Yöntemleri ve Fiyatları 2013

Emrah KARA tarafından 27 Temmuz 2013 tarihinde yazılmıştır.
Diş beyazlatma son yıllarda hastalar tarafından çok talep edilmektedir. Herkes beyaz ve hasta tarafından “inci gibi” tarif edilen düzgün dişler istemektedir. Ancak dişleri düzgün olupta diş rengi koyu olan hastalarda sadece beyazlatma işlemi yeterli olacaktır. Beyazlatma işlemi iki farklı teknikle yapılmaktadır. Birincisi bir saat gibi kısa bir sürede klinikte (ofis bleaching) ve ikincisi geceleri kullanılan bir aparey ile 1 hafta 10 gün civarında evde (home bleaching) yapılmaktadır. Bunlar tek başlarına olabilmekle beraber kombine olarak da uygulanırlar.

Hastalar genellikle işlem sonrası dişlerinin ne kadar beyazlayacağını ve işlemin zararlı olup olmadığını sorarlar. Diş beyazlatmada kişiden kişiye farklı olmakla beraber oldukça iyi sonuç alınmaktadır. Çok koyu renkteki dişlerin çok beyazladığı da olabilmektedir. Ancak işlemin estetik bir uygulama olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle hastada uygulama sırasında belirgin bir hassasiyet görülmesi durumunda işlem bırakılmalıdır. İşleme başlamadan önce de dişler iyi analiz edilmelidir. Dişler üzerinde çatlaklar ve dişeti çekilmeleri hassasiyeti artıracağından dolayı işlem yarıda bırakılmak zorunda kalabilir.

Beyazlama işlemi nasıl yapılır. Ofiste yapılan beyazlamada dişlerin üzerine beyazlatma ajanı sürülür ve led ya da benzeri bir ışın dişlerin üzerine tutulur. Diğer bir uygulamada ise hastalara bir gece plağı hazırlanır. Hastaya beyazlatıcı ilaç verilir ve bu ilacı gece plağının içine koyması ve geceleri ağzına takması söylenir.


6 sene önce yazılmıştır.
"Diş Beyazlatma Yöntemleri ve Fiyatları 2013" bu yazı 27 Temmuz 2013 tarihinde saat 19:23 sularında "Diş Problemleri" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. melek dedi ki:

   dişe tell takılmaa fiyatlarıı ne kadarr ve ssk karşılama durumu varmı

  2. erdoğan dedi ki:

   dişlerim siyah temizliyorum beyazlamıyor

  3. gamze dedi ki:

   ulan gerizekalı hiç fırçalama yine siyah olmaz :DS:DF

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML