Depresyon Belirtileri ve Tedavisi

Emrah KARA tarafından 24 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Hemen bütün insanların zaman zaman kendilerini iyi, zaman zamanda kötü hissettikleri anlar vardır. Bu hisler genellikle, tarif edilemeyen nedenlere bağlıdır ve çabucak geçer. Buna karşılık suçluluk ve faydasızlık duygularının eşlik ettiği ve çok zamanda zayıflama, kabızlık, baş ağrıları gibi belirtileride birlikte bulunan daha şiddetli depresyon ölüm, işsiz kalma gibi önemli olaylar etkisiyle ortaya çıkmış olabilir.


Yine depresyon, fiziksel hastalıklar nedeniyle de meydana gelebilmektedir. Bununla birlikte bazı kimselerde tekrarlayıp duran ve görünür bir nedeni olmayan depresyon dönemleri vardır. Ayrıca da insanlar büyüme çağı, orta yaş ve emeklilik gibi depresyona daha el verişli oldukları bazı dönemlerden geçerler.Depresyona yol açan hastalık söz konusu olabilir. Bu durum çok zaman görünür bir neden olmaksızın gelişir ve en ağır vakalara suçluluk, işe yaramama, başkalarına eziyet etme gibi hisler eşlik eder. Zor uyumak ve özellikelde erkenden uyanma, sık rastlanan depresyon belirtilerindendir. İleri derecede depresyona girmiş bir kimse intihar girişiminde bulunabilir.

Depresyon Tedavisi

Sizdeki belirtilerin şiddetine ve çeşidine göre düzenlenir. İlaçlarla psikoterapinin birlikte uygulanması gerekebilir. Antidepresan ilaçlar hafif depresyonu 2-3 hafta içerisinde iyileştirmeye başlar. Depresyon çok şiddetliyse, bir süre hastahanede yatmanız gerekebilir. Beyinden elektrik akımı geçirilmesi şeklindeki elektrokonvülsif tedaviye ihtiyaç duyulabilir.

Detaylı bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.


9 sene önce yazılmıştır.
"Depresyon Belirtileri ve Tedavisi" bu yazı 24 Mayıs 2010 tarihinde saat 12:51 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Ebru dedi ki:

   kötü bişiy depresyon yha Allah Kimseye vermesn

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML