Bonding Uygulamaları Bonding Fiyatları

Emrah KARA tarafından 13 Ağustos 2011 tarihinde yazılmıştır.
Dişin şeklini ya da reng tonunu değiştirmek, büyütmek veya herhangi bir bozukluğunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavedir. BU amaç için kullanılan malzemeler (mikrofil ajanlar), dişin doğal dış yüzeyine tutturularak renk bozuklukları ve şekilleri kolayca giderilebilir.Bonding son yıllar içinde en sık ve en son uygulanan koruyucu diş hekimliği işlemlerinden bir tanesidir. Birçok durumda, az sayıda diş kaybı ile bu işlem gerçekleştirilebilir.

Bu Yöntem Uygulandığı Sırada Ağrı Hissi Verir mi?

Hayır vermez. Çoğu durumlarda, dişi herhangi bir işlemle uyuşturmaya dahi gerek duyulmamaktadır.
Görünümü Doğalmıdır?

Evet gayet dahi doğaldır. Kozmetik diş hekimliğinde yetkili bir dişhekimi tarafından yapıldığında doğal görünüm elde etmek mümkündür.

Adeviz Sistemi Uygulanan Dişlerde Zaman İçerisinde Renk Değişimleri BUlur mu?

Mikrofil ajanlar, en iyi tekniklerle elde edilmiş olup, neredeyse dişin yapısıyla birebir özellikler taşırlar. Hemen hemen normal dişler kadar renk değiştirirler. Yüzeydeki pürüzlülüğü, cilalam ile birlikte en az seviyeye indirildiğinde lekelenmelere karşı dayanıklılığı artabilir. Dış faktörlerin neden olduğu (çay, sigara, kahve, kola vb.) Olası lekelenmeler ise, rutin diş muayenesinde giderilmektedir.

Adeviz Sistemi Uygulanan Dişlere Özel Bakım Gerekir mi? Ömrü Ne Kadardır?

Adeviz sistemi uygulanan dişlerde bazı sınırlamalar elbetteki mevcut. Fazlaca sert nesnleri (şeker, buz) gibi yiyecekleri ısırmaktan kaçınılmalıdır. Aryıca tırnak yemek gibi kötü alışkanlılardan ise uzak durulmalıdır. Bu süre içerisinde adeviz sisteminin ızın ömürlü kalabilmesi kullanılan malzemeye ve diş doktorunun becerisine bağlıdır. En son teknolojide üretilen malzemeler ömrü 5 ile 10 yıl arasındadır. Bonding (adeviz sistemi) uygulanan dişe, daha sonra tekrardan bu işlem yapılabilir.


8 sene önce yazılmıştır.
"Bonding Uygulamaları Bonding Fiyatları" bu yazı 13 Ağustos 2011 tarihinde saat 12:02 sularında "Estetik Diş Hekimliği" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 4 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Mualla dedi ki:

   Diş muyanesi nasıl olunur ?

  2. sara tekin dedi ki:

   fiyat konusunda bilgilendirmenizi istiyorum . öğrenciyim. hafif diş aralışı var 2tane ama ben rahatsızlık duyuyorum . fiyatı yaklasık ne kadar olur en fazla

  3. merve dedi ki:

   benim doğuştan gelen diş eksikliğim var ,aralıklı bu bonding ile giderilebilir mi?

  4. aleyna dedi ki:

   merhaba.fiat orenmek isteörum.2 tane dış yapması gerekiyö.segorta karşilıyömu.bu dış nasıl tedavi oluyö

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML