Bel Ağrısına Ne İyi Gelir ?

Emrah KARA tarafından 23 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Çok tatsız bir durumdur ağrı çekmek. Akşam olur uyku uyuyamazsınız, Sabah uyanırsınız ayrı bir ağrı yataktan bile kalamazsınız bazen, bu nedenle size bel ağrısından kurtulmanın 10 altın yolunu vereceğiz.

Baldırların Altına Küçük Bir Yastık Koyun.

Uzman kişiler bel ağrısından kurtulmanız için yatarken veya dinlenirken baldırlanızın altına koyacağınız yastıkların sizi çok rahatlatacağını söylemektedirler.

Bel Fıtığına Karşı Sürekli Egzersiz

Hergün yapılacak olan birkaç çeşit basit egzersiz bel ağrınıza iyi gelecektir. Yanlız dikkat etmeniz gereken nokta bel ağrınızın şiddetli ve dayanılmaz olduğu zamanlar egzersize ara vermeniz ve ağrınız geçtikten sonra tekrar başlamak. Haftada 4-5 kez hızlı tempo yürüyüş yapınız.

Doğru oturuş ve duruş pozisyonu.

Hareketlerinizi kısıtlayan ve yaşamınızı zorlaştıran bu bel ağrısı uzun süre aynı aynı duruş ve pozisyonda durursanız ortaya çıkar. Dizlerinizi bükerek yere eğiliniz. İyi duruş ve oturuş bel ağrısı için önemli bir etkendir.

Ortopedik ve sert yatak kullanınız.

Bel ağrısının en çok nedenlerinden biriside yanlış yatak seçimleridir. Uzmanların önerdiği ortopedik yatakları kullanarak bel ağrınızdan kurtulabilirsiniz.

Fazla kilolarınızdan kurtulun.

Kilolu olmak sadece görüntü itibariyle ilgili bir sorun değildir. Aşırı kilo vucudunuzun tüm dengesini bozar ve bel ağrısnıda tetiklemektedir. Bu nedenle fazla kilolarınızdan kurtulup sağlıklı bir vucuda ve bele sahip olabilirsiniz.

Emniyet kemerinizi takınız.

Emniyet kemeri sadece can ve hayat kurma görevi görmüyor. Arabanızın içinde ani fren yapıldığında boyun bölgenizdeki ağrıları ve etkileri hafife indiriyor. Bu sebeple arabanıza bindiğiniz anda emniyet kemerini takmayı ihmal etmeyiniz.

Sigarayı Bırakınız.

Ne alakası var demeyiniz. Bel sırt bölgesindeki damar tıkanıklıklarının bir çoğu sigaradan kaynaklanıyor. Doğal olarak buda bel ağrılarını tetikliyor. Bİr an önce sigaradan kurtulunuz.

Sıcaklık Değişimlerine Dikakt ediniz.

Bel ağrısı nedenlerinden birtaneside kas spazmlarıdır. Beli destekleyen kasların gerilmesi, ağır karldırmak, spor yapmak, düşmek gibi nedenler bel tutulmasına neden olabilir. Bu yüzden mevsimsel ısı değişikllikleri ve sıcak ortamdan soğuk ortama geçişlerde belinizi sıcak tutmaya özen gösteriniz.
Biraz gevşeyin ve stresten uzak durun.

Bel ağrısına neden olan ve sürekli ağrımasını sağlayan olaylardan biride stres ve gerilimdir. İnsanların çeşitli sorunları bel ağrısını arttırdığı bilimsel olarakta kanıtlanmıştır. Bu sorunlardan uzaklaşmak ve bel ağrınızdan kurtulmak için gevşetici egzersizler yapın.
Vucudunuzdaki Baz-Asit dengesini sağlayın.

Bilim adamlarının araştırmalarına göre yediğimiz bazı yiyecekler vucudumuzdaki eklemler ve omurgadaki asit oranını azalttığını ortaya koymuştur. Bu sebeple vucudumuzdaki asit dengesini sağlıklı yiyecekler yiyerek koruyabilir ve bel ağrılarımızdan kurtulabiliriz.

Detaylı bilgi için videoyu seyredebilirsiniz.


9 sene önce yazılmıştır.
"Bel Ağrısına Ne İyi Gelir ?" bu yazı 23 Mayıs 2010 tarihinde saat 12:45 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 2 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. melek dedi ki:

   annemde var bel ağrısı ona uygulatıcam bakalım bi kaçını

  2. yasemin dedi ki:

   umarım önerdiğiniz uygulamlar zarar vermeden iyi gelir bnmde annemde var bu fıtık belası

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML