Bebeklerde Sivilce Nedenleri

Emrah KARA tarafından 28 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Bie çok anne baba bebeklerinin vucudundaki çeşitli yerlerdeki sivilce ve benzeri unsurları görünce büyük bir telaş içerisine girerler. Bu sivilceler kirden dolayı oluşmazlar ve başkasından bulaşmasıda mümkün değildir. Bebeğinizin cildinin hassas olduğunu göz önünde bulundurup sivilcelerle oynamayın, çeşitli kumaşlarla sürtmeyin, fırçalamayın ve sıkmayınız.


Bebeğin doğumunun son aylarında annenin hormonları bebeği etkiler. Buda bebeğin derisinde yağ saşgılarını uyarır. Buda bebeklerde sivilcelere neden olur. Bu sivilceler doğumdada olabilir. Genelde 3-4 haftalık bebeklerde daha sık görülmektedir. Birkaç hafta içinde geçerler. 4 ila 6 aylık olunca genelde tamamen geçerler. Genellikle alında, çenede, bazende sırttada bulunur.


Bebelerde sivilce nedenleri derisi kumaşla temas ederse ve bu kumaş uygun olmayan bir deterjanla temizlenmişse veya tükürüğüle sık sık ıslanan vucudunun bir bölgesi anne sütüyle sık ıslanan yerleri sivilcelerin daha kötü görünmesine neden olmaktadır.

Yavaş ve nazik bir şekilde günde 1 defa onun yüzünü temizleyiniz. Bunun için yumuşak bir bebek sabunu kullanabilirsiniz. Eğer sivilceler sert ve devamlılık gösterirse lütfen bir doktora başvurunuz. Size çeşitli kremler önerebilir. Bebeklerdeki sivilcelerde genellikle beklenmesi gerekmektedir. Bir süre sonra vucudu aşırı yağ salgılamayı durduracak ve sivilcelerin oluşması sona erecektir.


9 sene önce yazılmıştır.
"Bebeklerde Sivilce Nedenleri" bu yazı 28 Mayıs 2010 tarihinde saat 18:04 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. ilker dedi ki:

   benimde bir oğlum var 7 aylık sürekli olaraktekrar eden sağ kaşının üstünde ve saç diplerinde ergenlik sivilcesi büyüklüğünde iltihaplı sivilceler oluşuyo kimi doktor sinek ısırığı dedi kimiside alarji dedi bütün önlemleri aldık ama tedaviler sonuç vermedi bu konuyla ilgili yardım istiyorum teşekkür ederimm (nazar diyenlerde var ama)

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML