Bebeklerde Diş Çürümesi Nedenleri Nelerdir?

Emrah KARA tarafından 13 Ağustos 2015 tarihinde yazılmıştır.
Süt dişleri normal dişlere oranla daha çok organik madde içerir.Bu nedenle çürümeleri daha çabuktur ve çok hızlı bir şekilde çürürler.

Çocuklar çürüğü soğuk sıcak hassasiyeti veya ağrısı ile anlayamazlar.Ancak dayanılamayacak kadar ağrı hissettiklerinde anlarlar ki bu çocuğunuz için çok geç kalınmış olabilir.

Çocuklar dişlerine yetişkinler kadar dikkat etmezler.Burada ebeveyn tutumu çocuğun el becerisi çocuğunuzun fırçalama aşısını belirler.

Çürük oluşumu engellenebilir mi?

Çürüğün tedavisi için bir ilaç veya aşı henüz keşfedilmedi.Fakat çürük sayısını azaltmaya yonelik bazı malzemeler vardır.Bunlardan birisi; “fissür örtücü” dediğimiz malzemedir.Diş çürükleri çoğunlukla azı ve küçük azı dişlerinin, çiğneyici yüzlerinde bulunan “fissür” adı verilen oluklarda başlar.

Bahsettiğimiz malzemeyle olukların üzeri kapatılıp, o bölgeye mikrop, yemek artığı vs. nin sızması önlenerek çürük başlaması büyük ölçüde önlenebilir.Bunun dışında dişlere yüzeysel flüorür uygulanması suretiyle bu direnç kazandırılır.

Çocuklarda diş yaralanmaları?

Çocuğunuzun dişlerinin zarar gördüğü bir kazada kazanın üzerinden çok geçmeden bir hekimden yardım alınması gerekir.Bunun için hekiminiz size kazanın nerede ve nasıl olduğunu soracaktır.Sizin verdiğiniz doğru bilgiler liderliğinde çocuğunuza doğru bir tedavi uygulanması mümkündür. Çocuk diş ve ve diğer kategorilerimizden çocuğunuzun diş bakımını yapabilirsiniz.


4 sene önce yazılmıştır.
"Bebeklerde Diş Çürümesi Nedenleri Nelerdir?" bu yazı 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 02:03 sularında "Çocuk Diş" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca Henüz yorum yazılmamış bir konudur
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
 • GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML