Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?

Emrah KARA tarafından 27 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Diş çürüğü, kötü ağız bakımı, diş eti hastalıkları, eski dolgular ve kaplamaların altlarındaki çürükler istenmeyen ağız kokusuna neden olmaktadır.


İnsanlar toplum içinde veya bulundukları ortamlarda ağız kokusu fobisi yaşamaktadırlar. Bu korkuları yaşamamanız için size altın kurallar vereceğiz.Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Alkolü ve Sigarayı bırakmaya çalışınız.
Soğan, Sarımsak ve baharatlardan uzak durun veya pişirerek yemeye özen gösteriniz. Süt ürünleride ağız kokusuna neden olabilmektedir.
– Çok miktarda su içeren meyve sebzeler tüketin. Örnek olarak domates, kereviz, elma, portakal ve benzeri sebze ve meyveleri tüketiniz.
Ağzınızdaki tükürük dengesini sağlayınız. Bunun en basit ve kolay yolu şekersiz bir sakızdır.
– Eğer ilaç alıyorsanız ve bu ilaçlar ağız kuruluğuna neden oluyorsa, ilaçları kullanırken suyu yudum yudum içmeye özen gösteriniz. Dişleriniz fırçalamayı ihmal etmeyiniz.
Ağız kuruluğu ağız kokusuna en büyük nedenlerden biridir. Gün boyu bol bol su içiniz ve ağzınızın kuru kalmamasını sağlayınız.
Diş ipi kullanınız. Diş ipleri fırçaların ulaşamadığı yerlere ulaşır. Böylece ağız kokusuna neden olan yemek artıklarını rahatça temizleyebilirsiniz.


9 sene önce yazılmıştır.
"Ağız Kokusu Nasıl Giderilir ?" bu yazı 27 Mayıs 2010 tarihinde saat 23:05 sularında "Ağız Hijyeni" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 1 Yorum Yazılmıştır
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Rana Altın dedi ki:

   Bu ağız kokusu hakkında çekmeyen başına gelmeyen yoktur herhalde. Çok da iğrnç bir durum zaten. Ama ne olursa olsun kesinlikle ucu temizliğe dayanıyor bunu bilir bunu söylerim:):)

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML