Ağız Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

Emrah KARA tarafından 8 Ocak 2011 tarihinde yazılmıştır.
Ağız kanserinin çoğunluğu 45 yaşından sonra ve genelde erkeklerde kadınlara oranla 2 kat daha fazladır. Ağız kanserinin oluştuğu yerler; dişetleri, dudaklar, dil, damaklarda görülmektedir. Ağız kanserleri erken teşhis edilmezse işlev kaybı, devamlı olarak ağrı, tedavi edilse bile düzelmeyecek olan ağız ve çevresinde yaralar, sonucu ölüme kadar gidebilmektedir.

Ağız Kanseri sebepleri ve Nedenleri Nelerdir ?

Ağız kanserinin nedeni tam olarak bulunamamıştır. Ancak tütün ve alkol kullanımı ve fazla güneş ışığına maruz kalmak ağız kanserinin oluşumunda önemli etkenler olduğu bilinmektedir. Genetik olarakta ağız kanseri oluşumunun olduğu gözlemlenmiştir.

Ağız Kanseri Belirtileri Nelerdir?

Ağızın içinde ve kenarlarında küçük kırmızı renkteki alanlar, ağız içinde kabarmış tahriş olmuş alanlar, ağızda ve boğazda kanamalar, seste boğukluk, yutma ve çiğnemede güçlük, ağızın içinde hissizlik duygusu, çenede şişlikler bu sebepler ilerledikçe ağızda tahribata ve ağrıya neden olmaktadır. Bireylerin ağız kanserini teşhis etmeleri zordur. Bunun için düzenli olarak diş hekimine başvurulmalıdır.


8 sene önce yazılmıştır.
"Ağız Kanseri Belirtileri ve Tedavisi" bu yazı 8 Ocak 2011 tarihinde saat 23:53 sularında "Ağız Hijyeni" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. merve dedi ki:

   benim babam sigara içiyor bırakmasını nasıl engellenebilir

  2. murat dedi ki:

   ya bende boğazda ve agızda yaklaşık 2 seneden beri iltapsı yokolmuyor devamlı aynı diş doktrları iltap deip salıp geciyo birde ilk agız yaralar işte bakteri bademcimcik kısmıda aynı yani bende bu hastalık olmadan once agzım normal renkte idi bu agız bozulması hatta dişi 5 günde 10 yaş çocugun dişinde 70 yaşındaki kişin dşine cevirdi dişler 4 gün içinde bbiri yan yattı biri saga biri sola gorüntü çok kötü oldu sonra 1 ay sonra dişler kendini biraz toparladı ama etler ve bogaz aynı sebebei 2 seneden beri aynı ara sırada ses seviye bazen kısık bezen normal .ne olabilir

  3. Paris Hiltonoğlu dedi ki:

   Ağız sağlığınız ihmale gelmez. Kontrol için 444 37 30

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML