Ağız Hijyeni

Emrah KARA tarafından 7 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Ağız hijyeni ağzınızın güzel ve sağlıklı görünmesini sağlar. Aynı zamanda ağzınızıdaki istenmeyen kokularında yok edilmesini sağlamaktadır. Dişlerinizin üzerinde kalıntılar yoktur ve dişleriniz temiz ve sağlıklıdır. Dişlerinizi fırçalarken kanama veya acıya neden olmaz.


Diş eti hastalıkları ve diş çürüklerinin en önemli nedenlerinden biriside bakterilerdir. Dişlerimiz Dİş etlerimiz ve ağız mekanizmamızda sürekli bakteriler yaşamaktadır. Ağız hijyenimize dikkat etmediğimiz taktirde bu bakteriler çoğalır ve çeşitli hastalıklara neden olmaktadırlar. Fakat bu bakterilerle çok kolay ve etkin yöntemlerle korunulabilir. En önemli etken diş fırçasıdır. Ek olarakda 1 günde 2 defa ağızda gargaralarda etkili bir yoldur. Diş fırçası ve ağız gargaralarının hangisini kullanacağınıza dair diş hekiminize başvurunuz.

Unutmayınki Ağız Hijyeni ve sağlığınız sizin elinizdedir. Dişlerinizin sağlığını korumak için günde en az 2 defa dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Bu işlemi gece yatmadan önce yapınız ve arkasından kesinlikle yiyecekler tüketmeyiniz. Ağız ve diş sağlığınız için düzenli olarak diş hekiminize başvurunuz.


9 sene önce yazılmıştır.
"Ağız Hijyeni" bu yazı 7 Mayıs 2010 tarihinde saat 22:29 sularında "Ağız Hijyeni" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Enes dedi ki:

   Ağız hjyenimi korumak için daha ne gibi önerileriniz var öğrenebilirmiyim.

  2. Hande dedi ki:

   ağzımda bakteriler var nasıl temizleyebilirim .

  3. rüya dedi ki:

   hergün fırçalayın dişinizi bakın nasıl hijyen oluyor

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML