Adaçayının Yararları

Emrah KARA tarafından 13 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır.
Adaçayının yararları özellikle bademcik iltihabına karşıi faranjite karşı, kronik faranjite karşı, diş eti iltihaplanmalarına karşı iyi gelmektedir. Birçok kişi bademcik ilthaplanmaları ve özellikle okula giden çocuklar bademcik iltihaplanmasıdan dolayı günlerce yüksek ateş gibi şikayetlerle yatmakta ve okullarından geri kalmaktadır. Adaçayı bademcik veya boğaz iltihabının oluşumuna karşı da gerçek bir koruyucu ve önleyicidir.


İlk günlerde gün boyu birkaç defa yapacağınız adaçayı gargarası sizi yeniden doğmuş gibi yapacaktır. Daha sonraki günlerde haftada birkaç defa bu gargarayı tekrarlamak sizi bademcik ve boğaz enfeksiyonlarına karşı koruyacaktır.

Bunlara ek olarak adaçayının yararları içerisinde bulunan antibiyotik özellikli etkin maddeler suda çözünen maddelerdir. Suda çözünme özelliklerinden dolayı, alkolle tentürleri yapılmadan doğrudan sıcak suda demleyerek kullanım imkanı sağlarlar. Adaçayının içerdiği tabii antibiyotikler suda çok kolay çözülme gösterdiklerinden, çocuklarınız için sadece sıcak suda demleyerek gargara olarak hazırlanması önerilir.


9 sene önce yazılmıştır.
"Adaçayının Yararları" bu yazı 13 Mayıs 2010 tarihinde saat 22:13 sularında "Genel Sağlık" kategorisinde yayınlanmış olup "Emrah KARA" tarafından yazıldığı sanılmaktadır..Ve sayaçlar kere okunduğu söylenmektedir..Ayrıca 3 Yorum yazılmıştır.
 • FriendFeed'de Paylaş
 • Facebook'ta Paylaş
 • Twitter'da Paylaş
  1. Fatma dedi ki:

   Adaçyını nerden temin edebilirim

  2. Tayyip dedi ki:

   adaçaylarını tüm aktarcılardan ve marketlerden hazır bir şekilde temin edebilirsiniz

  3. suna dedi ki:

   bu ada çayını içiyorum sanki beni rahatlatıyor sakinleştiriyor

  GoogleBu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

  *

  Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
  DMCA.com Protection Status
  Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML