Dişçi Korkusu Nasıl Yenilir ?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Günümüzde Ağız ve Diş Sağlığının önemi gittikçe artmaktadır. İnsanlar güzel ve estetik bir gülüşe sahip olmak istemektedirler. Ancak bunun içinde dişçi korkularını yenmek zorundadırlar.
Devamını Oku

Hamilelik esnasında anne adayının dişlerinde kalsiyumun kaybolduğu söylenmektedir. Ancak bu teorinin bilimsel bir kanıtı olmadığı gibi yanlış bir teoridir. Hamilelik döneminde anne adayının ve bebeğin sağlıklı olabilmeleri için günde en az 1000-1500 mg kalsiyıma gereksinim duymaktadırlar.
Devamını Oku

Horlama Tedavisi İçin Öneriler

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Horlamanın çeşitle bir çok tedavi yöntemi vardır. Siz Değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Takipçilerine bir kaç öneride bulunacağız. Bizi takip etmeye devam ettiğiniz için sizlere teşekkürü bir borç biliriz;
Devamını Oku

Horlama Nedir Nasıl Oluşur ?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Burun ve ağız arkasında bulunan hava yolundaki daralmaların neden olduğu uyku halindeyken gürültülü bi şekilde çıkan sese horlama denilmektedir. Yumuşak damak, dilin arkası ve küçük dilin olduğu geniz kısmında daralmalar olabilmektedir. Bu sebepler bir araya geldiğinde titremeyle birlikte horlamaya neden olmaktadırlar. Horlayan bir insanın problemlerini siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ziyaretçilerimiz için sıralayalım.
Devamını Oku

Ağız Koruyucuları

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağız koruyucuları üst ve alt dişlerin arasına yerleştirilen yumuşak yapıdaki plastiklerdir. Üst ve alt dişlerin arasında yumuşak bir yastık görevi görmektedir. Dişlerin direk temaslarını engeller. Bu şekilde üst ve alt dişerin birbirlerine çarpması sonucu oluşan şoklar, dil ve yanak yaralanmaları, diş kırılmaları, beyin sarsıntıları, çene kırıkları vb. gibi bir çok etkiyi en aza indirgemektedir.
Devamını Oku

Güldürücü Gaz (Azot Gazı) Kullanımı

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Azot gazının henüz ülkemizde yaygın olmamasıyla beraber azot gazının (güldürücü gaz) amacı yatıştırma özelliği olmasıdır. Dişlerinizde herhangi bir hissizleştirme yapmadığı için anesteziye gerek duyulabilir. Güldürücü Gazın (Azot Gazı) sizi yatıştırıcı özelliği bulunmaktadır.
Devamını Oku

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
DMCA.com Protection Status
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML