Diş Hekimliğinde Dental Lazer Uygulamaları

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Dental Lazer Nedir ?

Dental Lazerler, güçle ve yoğun bir şekilde ışık ışını yayan cihazlardır. Bunun gibi aygılar günlük hayatımızda kullandığımız bazı aygıtlardada görülmektedir. Yüksek güçteki lazerler demirleri kesebilirler. Diş hekimlerinin kullanmış olduğu lazerler düşük güdümlü lazaerlerdir.
Devamını Oku

Air abrassion hava ile aşındırma yöntemini küçük zımparalar gibi düşünebilirsiniz. Diş hekiminiz dişinizi delici aletle telmek yerine size bir gözlük verir ve dişinize mikroskobik parçacıklar püsküren bir alet yardımıyla dişinizdeki çürükleri temizler.
Devamını Oku

Koyu Renkteki Dişler

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Çoğunlukla yetişkinlerde görülen ağızdaki diğer dişlere oranla daha koyu renkteki dişler sinirin öldüğünü ve kan akışının olmadığını göstermektedir. İnsanların diş renkleri ten renkleri gibi değişiklik gösterebilmektedir. Anne adayları hamileyken içtikleri antibiyotikler ve bebeğe doğduktan sonra içirdikleri antibiyotikler sebepleri arasında sayılabilir.
Devamını Oku

İmplanta Alternatifler Nelerdir ?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

İmplantlar çoğunlukla çekilen dişlerin yerine kullanılmaktadır. Kişilerin seçebileceği bir kaç tane alternatifleri vardır. Bu sizin yararınıza olacaktır. Her seçeneğin üzerinde titizlikle durunuz ve sizin için en uygunu hangisi ise diş hekiminizle beraber karar veriniz. Eğer implant yaptırmayacaksanız bir kaçtane alternatifiniz vardır.
Devamını Oku

Tek Diş İçin İmplanta Gerek Varmı?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

İmplant tedavisi çekilmiş olan bir dişin en doğal ve güzel gürünümünü sağlayan tedavi biçimidir. İmplantlar cerrahi bir operasyonla çene kemiğine yapıştırılan ve kaybedilen dişlerin kökleri görevini gören vida şeklindeki yapılardır. İmplantlar titanyumdan yapılmaktadır.
Devamını Oku

Ağız Kanseri Belirtileri ve Tedavisi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağız kanserinin çoğunluğu 45 yaşından sonra ve genelde erkeklerde kadınlara oranla 2 kat daha fazladır. Ağız kanserinin oluştuğu yerler; dişetleri, dudaklar, dil, damaklarda görülmektedir. Ağız kanserleri erken teşhis edilmezse işlev kaybı, devamlı olarak ağrı, tedavi edilse bile düzelmeyecek olan ağız ve çevresinde yaralar, sonucu ölüme kadar gidebilmektedir.
Devamını Oku

Çocuklarda Diş Hastalıkları ve Tedavisi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Çocuklar 6 aylık olduktan sonra anne sütü dışında diğer gıdalarda tüketmeye başlar. Bunun ardından çocuklarda dişler çıkmaya başlar. Bu çıkan dişlerin hepsinin birer kökü sinirleri ve kan damarları bulunmaktadır.
Devamını Oku

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
DMCA.com Protection Status
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML