Kron ve Köprü Hakkında Bilmek İstedikleriniz

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Köprü Tadavim Yapıldıktan Sonra Herhangi Bir Ağrım Olacak mı?

Tedavi yapıldıktan sonra diş etleriniz aşırı hassas olabilir. Dişlerinizin basıncına ve sıcaklık değişimlerine karşı duyarlı hale geldiklerini görürsünüz. Bunlar genellikle bir kaç gün sonra ortadan kalkacaktır.
Devamını Oku

İmplant Operasyonundan sonrası küçük kanamalar olabilir. Bu kanamaları kontrol altına almak için steril ve gazlı bez yardımıyla orta basınçta kanayan bölgeye bastırınız. Eğer protez veya benzeri şeyler kullanıyorsanız implant uygulanan bölge iyileşene kadar bunları kullanmamanızı öneririz.
Devamını Oku

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ziyaretçileri olarak gülüşünüz bizim için önemlidir. Gülüşünüze yapmış olduğunuz yatırımlar size yıllar boyu keyif ve mutluluk verecektir. Ancak unutmayınki diş operasyonnundan sonra yeni ısırma şeklinize alışmanız biraz zaman alacaktır. Isırma şeklinizdeki değişmeler sonucu oynama ve olduğunda yada dişlerinizin konumlarında herhangi bir değişiklik olduğunda beynimizin, bu yeni konuma alışması biraz zaman alacaktır.
Devamını Oku

Kronlar ve köprü tedavsinin tamamen bitmesi genellikle 2 ila 3 seans arasında değişmektedir. Genellikle ilk seansta dişler hazırlanıp kron ve köprüler dişi korumak için takılır. Anestezi kullanılan seans ardından dilinizde, dudaklarınızıda, dişlerinizde bir kaç saat süren bir hissizlik oluşabilir. Bu hissizlik ortadan kalkana kadar herhangi birşey çiğnemekten kaçının.
Devamını Oku

Çok az bir zamanınızı ayırarak dişlerinizi çok kısa bir sürede fırçalayabilirsiniz. Ancak bireylere bu kısa süre çok uzunmuş gibi gelir. Diş fırçalamayı bir süre sonra keser ve böylece dişler derinlemesine ve olması gerektiği gibi temizlenemez.
Devamını Oku

Laminate Veneer Porselen Kaplama ve Fiyatı Nedir?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Laminate Veneer poselen lamine yöntemi dişlerin ön kısımlarında en az madde kaldırırak yapılan yaprak porselen çeşididir. Çok ince olduklarından bu yaprak porselenler istenen boyut, renk gibi özelliklerde hazırlanmakta ve uygulanmaktadır. Bu yöntemde diğer porselen diş yöntemlerinin aksine dişten çok az bir mine dokusu kaldırılır. Bu nedenle dişe en az hasar verilerek yapılan porselen yöntemidir.
Devamını Oku

Yirmi yaş dişleri eğer düzgün çıkmazlar ise her zaman kişiler için bir sorun olmaya başlayacaklardır. Eğer yirmi yaş dişleri olması gerektiği gibi normal bir şekilde çıkıyorsa o zaman çekilmesine gerek duyulmamaktadır. Ancak yan bir şekilde çıkıyorlarsa eğer mutlak sorunlar oluşacağından çekilmesi en doğru karardır.
Devamını Oku

Diastema Tedavisi ve Kaplama Fiyatları Nelerdir ?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Genellikle üst ön dişler arasındaki boşluklara diastema adı verilmektedir. Dişleri arasında boşluk bulunan kişiler estetik ve doğallık kaygısıyla diş hekimlerine başvururlar ve aradaki boşlukların kapanmasını istemektedirler. Diastema tedavisi ve kaplaması ortodontik tedavi uygulanarakta tedavi edilebilir. Devamını Oku

Diş kırılma olayı yaşandıktan sonra en az yarım saat içinde diş hekimine gidilmelidir. Eğer kırılan dişte kanama var ise steril gazlı bez ile kırılan bölgeye tampon basınç uygulayınız. Kanama buna rağmen durmadıysa en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Kırılan parçalar korunmalıdır. Bu parçalar kırık diş tedavisi ve kaplaması için yardımcı bir unsur olabilmektedir.
Devamını Oku

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
DMCA.com Protection Status
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML