Tükürüğün ağızda bir çok önemli görevi vardır. Ağızın nemli kalmasını ve ph değerlerinin normal olmasını sağlamaktadır. Tükürük besinlerin sindirlmesine ve hazmedilmsinede yardımcı olmaktadır. Çiğneme ve yutmaya yardımcı dişlerin ise çürümesine izin vermez. Ağız kuruluğu tükürük salgısının az olması sonucunda oluşur. Ağız kuruluğun nedenleri ciddi sıkıntıya nedene olabilir.
Devamını Oku

Ağız Yaraları ve Tedavisi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağız yaraları yemek yemeye, konuşmaya engel olacak kadar şiddetli olabilirler. Sağlıklı insanlarda dahi görülüp tekrarlaması mümkündür. Ağızda en sık oluşan ağız yaraları aft ve uçuklardır. Bu iki yara şekil ve yapı olarak birbirine çok benzerlik göstermektedirler. Ancak bu yaraların tedavileri ayrı olduğundan ayırt edilmesi önemli bir olgudur.
Devamını Oku

Diş Taşı Nedir? Temizleme Ücreti Nedir?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Dişlere yapışan plakaların doğru temizlenememesi ile ortaya çıkan diş taşları ağızda doğal ve estetik görüntüsünü kaybeder. Dilin diş taşlarına sürtünmesiyle dilde tahrişe neden olur.

Diş Taşı Nedir ve Nasıl Oluşur?

Diş taşlarının çoğalması bakterilerin ve mikropların çoğalmasına, diş eti çekilmelerine, diş eti hastalıklarına, diş çürümelerine, diş minelerinde zedelenmelerine sebebiyet vermektedir.
Devamını Oku

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı Kutlarız

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olara 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimizle Kutlarız. Cumhuriyetimizin 87. yılını gururla kutladığımız bu gün tüm Türkiye’nin bayramıdır.
Devamını Oku

Diş Gıcırdatma Sebepleri ve Tedavisi

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş gıcırdatma sebepleri çeşitli açıklamalar vardır. Bazı uzmanlar dişler arasındaki kapanışın bozulmasından , kimileri ise sinir ve stresten gelen bir problem olduğunu söylemektedirler. Bazıları ise bu iki nedenin sebep olduğunu söylerler.

İnsanların duygusal stresleri diş gıcırdatma sebebi olduğunu bilmektedirler. İnsan vucudunda stresin etkilerinin görüldüğü ilk yer ağız ve çevresidir. Stres diş gıcırdatmasının hem oluş nedeni hemde gıcırdatmanın şiddetini arttıran önemli etkenlerden birisidir.
Devamını Oku

Görünmeyen Diş Teli ve Fiyatı Nedir?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş Telleri genelde hatalı ısırma ile yerinden kayan dişlerin düzeltilmesinde kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisinde devamlı olarak kullanılan ortodonti yönteminden farklı olarak Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi kullanılmaktadır.Bu yöntem teller ve braketler kullanılmadan dişlerin estetik ve düzgün olmasını sağlamaktadır.

Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) yöntemi dişleri kademe kademe yeniden eski yerlerine yerleştirmek için renksiz, çıkarılabilir sistemler kullanmaktadır. Invisalign (Görünmeyen Diş Teli) tercih edilmesinin nedenlerinden biriside diğer ortodonti tedavilerine karşı daha estetik ve güzel görünmesidir. Devamını Oku

Bebeklerin Dişleri çıkar çıkmaz dişlerinin üzerinde sarımsı lekeler veya dişlerin dökülüp kırıldığı gözlenmektedir. Asıl nedeni dişlerdeki çürüklerdir ve dişlerde bu çürükler yüzünden kırılıp dökülebilir. Bu kadar erken dişlerin çürümesinin tek nedeni biberon çürükleridir. Bebeklerin gelişimi ve büyümesindeki en büyük etken olan anne sütü ve inek sütü şeker içerir.

Bebeklerin dişlerindeki problemlerin tedavisi çok güç olduğu için, erken teşhis ve koruyucu önlemler almak gerekmektedir.
Devamını Oku

Diş Çürüğü Nasıl Geçer Tedavisi Nedir ?

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Diş eti hastalıkları, diş minesinin aşınması, sinüzit ve diş iltihaplanması diş çürüklerine sebebiyet vermektedir. Diş Ağrısı insanların en zor dayanabildikleri ağrılardan biridir ve kesinlikle ihmal edilmemelidir. İhmal edilip tedavi edilmezse ağrılar giderek şiddetlenir ve dayanılmaz bir hal alır. Bunun yanında iltihaplara neden olarak yüzde şişmelere yol açar.

Dişlerde ağrı olduğu zaman kesinlikle hekim tarafından muyene olunuz. Nedeni ise diş ağrıları çok ender bir biçimde kendiliğinden geçmektedir. Eğer herhangi bir tedavi uygulanmazsa dişler eski doğal ve sağlıklı halini almayabilir. Bu sebepten ötürü ağız ve diş sağlığı çok önemli bir unsurdur. Erken teşhis dişlerin sağlıklı olması için çok önemli bir unsur ve temel ögedir.
Devamını Oku

Çorlu Diş Hastanesi Randevu Alma

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi okurları ve takipçileri için yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda Diş Hastaneleri ‘ni listeleyerek sizlere sunacağız. Diş Hastalıkları konusundaki özel yada devlet olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve şuanda incelemekte olduğunuz Çorlu Diş Hastanesi Randevu Alma hastanesini bir başlık altında toplayacağız ve Ağız ve Diş Hastalıkları yaşayan üyelerimize bir kolaylık olması amacıyla Diş Hastanelerini ekledik.

Diş Hastalıkları
konusunda her zaman uzmana yani doktorlara görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Devamını Oku

Hatay Kırıkhan Diş Hastanesi Randevu Alma

8 sene önce tarafından yazılmıştır.

Siz değerli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi okurları ve takipçileri için yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda Diş Hastaneleri ‘ni listeleyerek sizlere sunacağız. Diş Hastalıkları konusundaki özel yada devlet olan tüm Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve şuanda incelemekte olduğunuz Kırıkhan Diş Hastanesi Randevu Alma hastanesini bir başlık altında toplayacağız ve Ağız ve Diş Hastalıkları yaşayan üyelerimize bir kolaylık olması amacıyla Diş Hastanelerini ekledik.

Diş Hastalıkları
konusunda her zaman uzmana yani doktorlara görünmenizi şiddetle tavsiye ederiz.
Devamını Oku

Diş Hastalıkları, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Diş Hastaneleri
DMCA.com Protection Status
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | Diş Hastaneleri | Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi | RSS | XML